Надіслати
НОВИНУ
 
09.08.2017    П:780 К:1
У Калинах обговорили будівництво міні-ГЕС (ФОТО)
Міні-ГЕС працює за таким принципом: вода своїм тиском крутить турбіну і в результаті виробляється електроенергія – так пояснилили роботу станцій фахівці жителям Калин.
Іноземний інвестор прагне реалізувати проект на Тячівщині. Від його імені калинській громаді розказують про переваги зведення станції. Окрім цього інвестори гарантують збудувати 2 дамби для захисту села від підтоплень, загальною вартістю у близько 20 млн. грн. І це б врятувало від систематичних затоплень ту частину місцевих, які живуть біля берега річки.

Нагадаємо, протягом кількох років протипаводкова програма державою не фінансується. Представники інвестора кажуть: зобов’язуються випускати щорічно 10 тисячі штук мальків риби, а також обіцяють забезпечити збір сміття уздовж каналу та самої споруди ГЕС. Таких переваг, за словами представників інвестора, є чимало.

Однак, навіть враховуючи їх, місцеві таки бояться змін. Вони переконані, що залишаться без води. Окрім цього інвестори гарантують збудувати 2 дамби для захисту села від підтоплень, загальною вартістю у близько 20 млн. грн.. І це б врятувало від систематичних затоплень ту частину місцевих, які живуть біля берега річки.

Нагадаємо, протягом кількох років протипаводкова програма державою не фінансується. Окрім того необхідна концентрація води в міні-ГЕС створюватиметься за допомогою деривації. Після кількагодинних обговорень, переконань, криків деякі місцеві свою думку усе ж змінили. Кажуть, у будь-якому випадку – гірше вже не буде. У кінцевому результаті громада все ж зробила вибір. Більшістю голосів люди підтвердили свою прихильність і як мінімум за те, щоб укласти угоду між селом та інвестором. Подробиці - у сюжеті телеканалу М-Студіо:

Коментарі (1)
тарас попович
09.08.2017 19:14:51  |  IP: 185.137.17.***
Громадські слухання де було не більше 5% жителів. Не виключено, що деякі крикуни були куплені. На кону баснословні доходи ділків з заграниці. Питання ще має вирішуватися на сесії і депутати не обовязково мають голосувати так як рішила купка куплених агітаторів.
Вам навішали лапшу на вуха і зробили з вас лохів.
Скільки платять громадам за зпричинену шкоду і які дамби побудували власники Теребле-Ріцької ГЕС. Жодної копійки не платять і дамб не будують.
Втручання в екосистему, яка формувалася тисячоліттями, призведе до непередбачуваних, негативних наслідків, для мешканців, які там проживають.Яскравий приклад Теребле-Ріцька ГЕС. Вода з р.Теребля поступає у водосховище . В літній період р.Теребля пересихає і в населених пунктах вздовж від ГЕС і до Тиси в людських колодязях, колонках пропадає вода. Воду треба завозити. В навколишніх селах почали хворіти на інфекційні хвороби такі як гепатит і ін. Русло річки завозиться сміттям, заростає ядовитими рослинами, амброзією, борщовиком, лопухами. Кожний рік русло замулюється і заростає кущами, які створюють перепони для вільного протоку води. Проблема знайти воду, щоб напоїти корів, коней. Зникнуть місця відпочинку. Гине риба, В Тереблі є види риб, що занесені в Червону книгу, як малочисленні і ті, що вимирають. В теперішніх умовах, коли вирубані ліси, води в Закарпатських річках мало на протязі всього року. Зупиняти роботу ГЕС на літній період щоб пускати воду з водосховища, власник і влада не хочуть.Проблеми людей їх не турбують. Аварійний спуск води з водосховища, при великих опадах і таянні снігу, не один раз призводив до повеней в долині, які завдавали значну шкоду.
Крім того. Жителям Закарпаття вироблена електрика не принесе ніякої користі Електрика дешевшою не стане. Виграють лиш ділки, які будуть мати непогані доходи, за рахунок людських бід.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi