Надіслати
НОВИНУ
 
07.08.2017    П:1972 К:0
Британський художник розповів історію предків із Тячева в малюнках (ФОТО)
Для британського митця на ім’я Саймон Тебек закарпатський Тячів – особливе місто. Саме з Тячева походила його бабуся по батьковій лінії Ірена (Іренка угорською), якій він присвятив оригінальний художній твір – розповідь у малюнках чорнилом на сторінках давньої книги під назвою «Щоденник Ірени Коппл».
Частину книги автор відводить Тячеву. Для опису певних локацій міста Саймон Тебек використовував фото, які знаходив в інтернеті, адже у місті йому жодного разу так і не доводилось бувати. Це, до прикладу, вигляд на площу з дзвіниці реформатського собору, колишню синагогу, міст через Тису, ринок у центрі міста.

«У 1993 році я пообіцяв бабусі відвідати всі місця, де їй довелось побувати за життя. Наразі я відвідав усі, крім одного – її батьківщини, – розповідає Саймон Тебек. – Бабуся мала талант до живопису і вже живучи в Канаді, на схилі літ, часто малювала пейзажі – річку і гору, яку, як я вже потім дізнався, вона пам’ятала з юних літ».

Головна героїня книги народилася у 1901 році і була старшою з трьох доньок в єврейській угорськомовній сім’ї Лазарович (на фото – праворуч). Жили вони недалеко від центру Тячева. Поряд з будинком їх батько тримав м’ясну крамницю.

У книзі автор описує долю жінки за допомогою малюнків-скетчів без слів. Робота над книгою «Щоденник Ірени Коппл» триває і зараз.

 «Мій батько часто розповідав мені про Тячів у дитинстві. Багато моїх родичів говорили про нього. Мені здавалося, що Тейчо (яке ніхто не називав на український манер – «Тячів») було чимось схожим на казку. І, як і до інших магічних місць, туди можна було потрапити у розповіді або у мріях. Тячів був особливим, оскільки був недосяжним – він був надто далеко, а ріка в ньому надто широка, щоб подолати відстань між містом та його пам’яттю», – ділиться думками художник. 


                                                                  Сестри Лазарович


Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi