Надіслати
НОВИНУ
 
25.05.2017    П:1505 К:1
У Тячеві презентували українсько-чеську книгу «Фрагменти з Майдану» (ФОТО)
25 травня у Тячівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги чеської благодійниці Вероніки Мехової «Фрагменти з Майдану» («Stripky z Majdanu»), виданої українською та чеською мовами за сприяння благодійного фонду «Карітас» (Чехія) у рамках освітнього проекту на грант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. У виданні посприяли керівник тячівського благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай та Василина Наконечна.
Вихід книги приурочено третій річниці Революції гідності. Це результат дворічного збору правдивих історій, оповідей та фотографій звичайних людей, які брали участь у подіях, пов’язаних із Революцією гідності в Україні з кінця 2013 року. Загалом, таких розповідей у книзі 26.

На заході були присутні представники районної влади, активісти, громадські діячі, учасники Революції гідності та українсько-російської війни на сході держави. Зокрема, перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, учасники Майдану, чиї розповіді увійшли до книги «Фрагменти з Майдану», – Віталій Бенчак,  волонтер Богдан Колодницький, керівник Тячівської районної організації ВО «Свобода» Володимир Гапун, голова Асоціації українців Ірландії, волонтер Микола Круцик, письменник, сценарист,  автор книг «Карпатський капкан», «Казка старого мельника» Сергій Ухачевський,  учасники 8-ї Афганської сотні Майдану (нині – учасники бойових дій на сході України), активісти, бібліотечні працівники району.

Власною поезією про Майдан розпочала зустріч юна поетеса з Буштина Аліна Вовчок. Всіх активістів, які загинули на Майдані, вшанували хвилиною мовчання.

Керівник благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай розповів про історію появи видання:

«Спілкуючись із колегами з Чехії, ми дійшли висновку, що у Чехії не знають, чому виник Майдан, якими були його здобутки і наслідки. Тому вирішили написати правдиву історію, в якої було би багато авторів – учасників Майдану, серед яких люди різних професій, студенти. Це книга правдива, адже в ній немає прив’язки до політичних сил», – зазначив співорганізатор заходу.

Ініціаторам видання подякував перший заступник голови РДА Михайло Полажинець.

Своїми міркуваннями та спогадами про історичні події на Майдані у Києві й Ужгороді та знайомство з авторкою книги Веронікою Меховою поділились активіст, учасник російсько-української війни Віталій Бенчак, волонтер Богдан Колодницький, «свободівець» Володимир Гапун. 

Майдан був знаковою подією в історії України, яка продемонструвала, що попри підступні плани «братньої» Російської Федерації Україна вистояла і показала всьому світу свою силу, переможе вона і в сьогоднішній війні, – переконані  активісти.

Слово мав також письменник Сергій Ухачевський, який теж брав активну участь у подіях на Майдані. 

«Україна – це єдиний живий організм, який живе життям мурах: де проблема – всі кидаються туди, щоб її вирішити», – порівняв він.

Також гість спростував твердження, що закарпатці не підтримували Майдан, навпаки – вихідців із Закарпаття там було багато. Також Сергій Ухачевський зауважив, що ідеологічна книга «Фрагменти з Майдану» видана волонтерами, в той час як цією роботою повинна займатись влада, і така література повинна виходити масовими накладами, перекладатись на різні мови. На згадку про зустріч письменник подарував бібліотеці свої книги з автографом.

Варто додати, що презентовану книгу «Фрагменти з Майдану» можна безкоштовно завантажити за посиланням http://adoptujsi.cz/wp-content/uploads/Publikace-St%C5%99%C3%ADpky-z-Majdanu.pdf .Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 
 
 
 


Коментарі (1)
комент:
29.05.2017 17:59:49  |  IP: 195.66.157.***
жаль, що не було на презентації Вероніки Мехової

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi