Надіслати
НОВИНУ
 
24.05.2017    П:479 К:0
Тячівські прикордонники розповіли про військову службу
Важливу функцію в охороні українсько-румунського кордону, який пролягає у межах Тячівського району, відіграють прикордонники відділу ПС «Тячів».
Наразі керує підрозділом капітан Юрій Пелікан, допомагають у організації роботи відділу його перший заступник капітан Сергій Дудар, заступник начальника по роботі з персоналом капітан Володимир Ясінський, старший інспектор ПС старший лейтенант Тетяна Франчук та начальник відділення інспекторів з місцем дислокації н.п. Грушово капітан Олександр Матвіюк.

Про те, як проходять будні прикордонників та результати їх діяльності за цей рік, говоримо з  старшим інспектором ПС старшим лейтенантом Тетяною Франчук.

Як зазначає Тетяна Анатоліївна,  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з початку року кількість затримань на державному рубежі зменшилося. Це свідчить про проведення  значної роботи прикордонників з профілактики  правопорушень у прикордонні.

Особливість цієї ділянки дорожнього рубежу у тому, що за останні роки найпоширенішою протиправною діяльністю залишається контрабанда сигарет. Хоч траплялося, що через «зелений» кордон, який під охороною тячівських прикордонників,  намагалися перенести й бурштин. Та цьогоріч спроб перевести через держрубіж сигарети чи бурштин не фіксувалося. Натомість, з початку року тячівські «зелені берети» виявили факти зі спроби перетину державного кордону громадянами України. Відтак, прикордонний наряд неподалік  від державного кордону на березі Тиси затримав кількох осіб в гідрокостюмах. 

- Затримати правопорушників вдалося військовим-призовникам. За якісно проведену роботу військовослужбовців керівництво підрозділу стимулювало їх, надавши 5 днів додаткової відпустки, - розповідає Тетяна Анатоліївна.Зі слів старшого інспектора, минулого року після 8-річної перерви прикордонна служба відновила прийом на військову службу призовників. Відтак, відділ «Тячів» теж був доукомплектований новобранцями – до підрозділу прибули військовослужбовці-строковики, які на рівні з  прикордонниками, що служать за контрактом, здійснюють охорону  державного рубежу. До речі, покращення оперативної службової діяльності підрозділу військовослужбовці вбачають у залученні до служби саме новобранців. Адже за кілька місяців несення служби у відділі ПС «Тячів» юнаки проявили себе надійними охоронцями кордону. Та й служити у лавах Державної прикордонної служби, як зазначають самі призовники, для них – велика честь.

- Четверо призовників вже підписали контракти з Державною прикордонною службою. Ще один строковик виявив бажання продовжити опанування військової справи у виші: вступатиме до Національної академії Державної прикордонної служби, після закінчення якої стане офіцером. Це ті юнаки, якими неабияк гордимося, - каже Тетяна Анатоліївна.

Кожен 4 військовослужбовець відділу «Тячів» ніс службу у зоні АТО в складі окремих бойових прикордонних комендатур та мотоманеврених груп. Саме вони діляться з молоддю отриманим у зоні бойових дій військовим досвідом, дають їм настанови та вчать азам військової справи.

Окрасою ж підрозділу є жінки-військовослужбовці. Чоловічою професією вони оволоділи з легкістю й обов’язки виконують так само, як і представники сильної половини людства – справно.- Особливого ставлення до жінок-прикордонників у нашому підрозділі немає. У відділі панує гендерна рівність, ми, як і чоловіки, несемо військову службу та заступаємо у наряди з охорони ділянки «зеленого» кордону, - запевняє Тетяна Анатоліївна.

Аби не проґавити у прикордонні правопорушника, нерідко військовим допомагають навчені собаки. І такого помічника у підрозділі неабияк цінують. Адже добре навчений пес з легкістю розшукує втікача, може допомогти зупинити його та затримати порушників кордону.

- За відділом «Тячів» закріплено кілька військових собак, за допомогою  яких фіксуємо кожне друге чи третє затримання на державному рубежі. Нині із однією з собак займається призовник, який пройшов відповідний вишкіл у кінологічному центрі, - розповідає Тетяна Франчук. 

Ведеться у підрозділі й робота з попередження протиправних дій у прикордонні. Для цього військовослужбовці намагаються тісно співпрацювати з громадськістю. Так, дільничні інспектори прикордонної служби не тільки роз’яснюють громадянам правила поведінки у прикордонній зоні, а й стежать за порядком. Допомагають інспекторам також місцеві жителі, так звані громадські формування, що діють у 4 населених пунктах – Тячеві, Бедевлі, Грушові та Тересві. Загалом, до складу цих формувань входить близько 90 осіб. Разом з тим, працюють військові й з підростаючим поколінням. При Тячівських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №2 діють гуртки «Юні друзі прикордонників», також нерідко школярі, ліцеїсти та дошкільнята навідуються до підрозділу, де ознайомлюються з роботою «зелених беретів».Тішаться військові й з того, що за останні роки у відділі покращилось матеріально-технічне забезпечення, зокрема, отримано нові спецзасоби. Також за сприяння керівництва Мукачівського прикордонного загону, задля комфортного проживання строковиків, у спальних приміщеннях підрозділу було проведено поточні ремонти, відновлено санвузол та встановлено нову душову кабінку. Крім того, приведено до ладу територію відділу, облаштовано тренувальний майданчик. А невдовзі буде здійснено перекриття даху будівлі  відділу –  кошти на це було виділено рішенням сесії  Тячівської міської ради.

З нагоди професійного дня, яке «зелені берети» відзначатимуть у неділю, 28 травня, тячівські прикордонники щиро вітають колег та бажають їм успіхів у роботі.


Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi