Надіслати
НОВИНУ
 
04.04.2017    П:989 К:2
Тячівський район від сміття допомагає очистити «Екосіті» (ФОТО)
Одною з актуальних та назрілих проблем для Тячівщини є забруднення території сміттям. Аби допомогти населенню з вивезенням побутових відходів, у 2008 року у районі почало діяти ТОВ «Екосіті».

Впродовж майже десятилітньої роботи фірма активно працює й щорічно вивозить від мешканців району  понад 6 тисяч  тонн сміття на паспортизовані смітники у Солотвино та Тячів. Наразі товариством керує ОЛЕКСАНДР БУКОВСЬКИЙ. З ним й розмовляємо про особливості  роботи фірми й екологічні  проблеми району.

– Олександре Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про специфіку роботи товариства.

– Вже 9 років ТОВ «Екосіті» надає послуги з вивезення побутових відходів від фізичних та юридичних осіб району. Починала фірма свою роботу, співпрацюючи лише з невеликою кількістю абонентів, зокрема, з жителями  Нересниці та Тернова. Зараз же надаємо послуги мешканцям Тячева, Тячівки, Бедевлі, Грушова, Нижньої Апші, Топчина, Глибокого Потоку, частини Солотвина. Уклали угоди також з фізичними та юридичними особами з Буштина, Вонігова та Тереблі.

Яку кількість абонентів наразі обслуговуєте?

– Маємо близько 4,5 тис. абонентів, з нами також  уклали угоди 38 бюджетних організацій та 125 приватних підприємців. Ще 136 приватних підприємців обслуговуємо у Тячеві. Найбільше погоджень  маємо з мешканцями Солотвина та Нижньої Апші, найменше користувачів у Топчині. До речі, у тих населених пунктах, де маємо більше абонентів,  ситуація зі сміттям контрольована, немає забруднених прибережних і придорожніх зон та   великої кількості стихійних смітників. 

Якою є оплата за послуги? 

– Наразі товариство збільшило вартість послуг близько на 20 відсотків. Ми були змушені це зробити, оскільки зросла мінімальна заробітна плата, подорожчали паливо-мастильні матеріали й технічне обслуговування спецавтомобілів.

Сподіваємося, що абоненти з розумінням поставляться до цінових змін.

Чи належно громадяни платять за надані фірмою послуги?

– На жаль, не всі. Є й боржники. Близько 30 відсотків абонентів боргують фірмі. Якщо фізична чи юридична особи тривалий час не оплачують за вивіз сміття, то товариство припиняє з ними угоду й конфісковує сміттєвий ящик. Цьогоріч вже розірвано угоди з близько десятьма абонентами, які впродовж кількох місяців не вносили абонплату.

А конфліктні ситуації з населенням виникають?

– Проблемним залишається те, що нерідко громадяни викидають у сміттєві ящики будівельні відходи, які важать значно більше за тверді побутові. Тож завантажившись важким сміттям, спецавтівка часто виходять з ладу. Тому просимо абонентів заповнювати ящики тільки побутовими відходами. Також звертаємо увагу  населення на те, що для додаткового сміття, яке не поміщається до урни, необхідно застосовувати промарковані сміттєві мішки з логотипом товариства. Їх необхідно ставити поруч з ящиком чи на узбіччі шляху, яким курсує спецтехніка. На жаль, є ще одна проблема, коли через об’єктивні причини не виконує умови договору вже товариство. Адже у зимовий період спецтехніка не завжди може доїхати до абонентів через ожеледь на  комунальних вулицях у населених пунктах. Така ситуація складалася цієї зими у  Грушеві та Нижній Апші.

Чи достатньо  оснащене товариство для надання послуг такій кількості абонентів?

– У штаті ТОВ «Екосіті» працює 16 осіб, забезпечена фірма 4 спецавтомобілями. Згідно з графіком,  фірма раз на тиждень вивозить тверді побутові відходи від фізичних та юридичних осіб того чи іншого населеного пункту. Щоденно, окрім вихідних, обслуговуємо по два населені пункти.

А куди вивозите сміття? 

– Всі зібрані тверді побутові відходи вивозимо до двох паспортизованих сміттєзвалищ у Солотвино та Тячів. До солотвинського звалища відповідно до договору звозимо сміття з сіл та селищ району, а на тячівське – тільки зібрані побутові відходи з сіл Тячівської громади. До речі, 2,5 га території тячівського сміттєзвалища товариство взяло в оренду. Відповідно до екологічних норм, працівники фірми слідкують за його станом та рекультивують по кілька разів на рік.

Як налагоджена співпраця ТОВ «Екосіті» з органами місцевого самоврядування?

– Сільські та селищні голови багато у чому допомагають налагодити співпрацю з мешканцями населених пунктів. Також, найперше, товариство укладає угоду про співпрацю з місцевими радами, а вже далі –  з жителями. І саме місцева влада зацікавлена у тому, аби селяни не викидали сміття до несанкціонованих смітників й не забруднювали територію. Як це було, до прикладу, у Буштині. З приходом до влади нового селищного голови у Буштині збільшилася кількість абонентів товариства, а стихійний смітник, що функціонував до того, вже перестав наповнюватися непотребом. Добре налагоджена співпраця з сільськими головами Нижньої Апші та Глибокого Потоку.

Окрім прибирання території району від сміття, товариство є ще й джерелом надходжень для громади. Яку кількість податків фірма сплатила тогоріч? 

– ТОВ «Екосіті» належно сплачує всі внески та податки до держказни. Оскільки фірма зареєстрована на території Тячівської громади, то тогоріч поповнили казну громади на близько 231 тис. грн., сплачуючи екологічний податок. Ще  202 тис. грн. було сплачено єдиного податку, 95 тис. грн. – єдиного соціального внеску та близько 78 тис. грн.  прибуткового податку, 6,8 тис. грн. військвого збору.

На території району наразі активно проводяться акції з благоустрою території та  масові прибирання населених пунктів. Чи ТОВ «Екосіті» долучається до проведення таких кампаній?

– Щорічно товариство активно бере участь у весняних толоках. Зазвичай фірма надає послуги з вивозу вже зібраного непотребу під час акцій. Так, нещодавно до ТОВ «Екосіті» звернувся сільський голова Бедевлі І.М.Рішко з проханням допомогти з транспортуванням за межі села сміття після проведених загальносільських прибирань.  Наші робітники допомогли бедевлянцям завантажити мішки з непотребом й вивезли на смітник до Солотвина.

–  Чи плануєте розширювати надання послуг на інші населені пункти району?

– Так, над цим наразі працюємо. Нині розглядаємо можливість співпрацювати з жителями Лазів Тячівської громади та села Новобарово. Окрім того, хочеться, аби у тих населених пунктах, де вже маємо абонентів, їх кількість зростала. Адже дуже прикро дивитися на засмічені узбіччя та стихійні смітники, що забруднюють навколишнє середовище. Товариство наразі працює над,  я сказав би, оригінальним проектом, метою якого є створити календар з фотографіями... стихійних смітників району. Цей календар розповсюдимо керівникам державних установ, чим спробуємо привернути увагу громадськості до екологічної проблеми краю. На жаль, багатьох ще треба навчити цінувати природу й викидати відходи до спеціально відведених для цього місць.

Дякую за розмову. Успіхів!

Цікавилася Лідія Білак для Tyachiv.com.ua


Коментарі (2)
Степовик
06.04.2017 00:21:15  |  IP: 95.134.198.***
Нормальні люди,нехай працюють.
000-
05.04.2017 04:36:23  |  IP: 37.54.140.***
не вивозят смiття своечасно розмовляють з людьми як з скотами не рекомендю пicля 5 рокiв спiвпрацi ми самi розiрвали з ними контракт за не виконання обовязкiв з iх сторони

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi