Надіслати
НОВИНУ
 
22.11.2016    П:814 К:0
Василь Петьовка звернувся до Гройсмана з проханням вирішити бюджетну проблему Тячівського та Дубівського УСЗН
Народний депутат України Василь Петьовка звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо присвоєння окремого коду відомчої класифікації видатків місцевих бюджетів для органів з питань праці та соціального захисту населення Тячівської РДА.
Відповідний депутатський запит був озвучений 18 листопада на пленарному засіданні п’ятої сесії Верховної Ради.

«До мене, як народного депутата України, надходять численні звернення громадян, депутатів місцевих рад, з проханням вирішити питання про присвоєння окремих кодів відомчої класифікації видатків місцевих бюджетів для вказаних управлінь, що є самостійними юридичними особами в складі місцевої адміністрації, – йдеться у запиті. – У своїх зверненнях заявники зазначають, що Тячівський район Закарпатської області у плані забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення поділений між двома управліннями, які мають однаковий статус юридичної особи та рівну кількість набувачів соціальних послуг – Тячівським (місцезнаходження м. Тячів) та Дубівським (місцезнаходження смт. Дубове). Адже за кількістю населення Тячівський район займає перше місце серед сільських районів в Україні, і більшість населених пунктів розміщені від районного центру на відстані до 50-80 км.

Дубівське УСЗН було створене ще у 1991 році для забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення на території 17 віддалених від райцентру сільських населених пунктів, 14 з яких мають статус гірських, і у яких проживає 62,7 тис. мешканців. Дубівське УСЗН є юридичною особою, має окремий рахунок та складає бухгалтерський баланс. Станом на 01.10.2016 року на обліку в Дубівському УСЗН перебуває  8997 одержувачів різних видів соціальної допомоги та субсидій, 13088 пільговиків різних категорій, 4595 інвалідів. Щомісячна сума нарахувань становить 12 млн. грн.

В той же час, Тячівське УСЗН здійснює виплати 18826 одержувачам різних видів соціальної допомоги та субсидій, 16517 пільговикам різних категорій, 7200 інвалідам. Щомісячна сума нарахувань становить 13,7 млн. грн.
За підсумками 2015 року, Тячівським УСЗН виплачено державних допомог на суму 164 млн.  грн., а Дубівським – на суму 150,2 млн.  грн., що складає 16,5% від загальнообласних виплат.

Відповідно до частини першої статті 20 та пункту 18 прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від 02.08.2010 року №805 «Про затвердження Основних підходів до впровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», наказу Міністерства фінансів України від 26.08.2014 року №836 «Про деякі питання запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів», наказу Міністерства фінансів України від 14.02.2011 року №96 «Про затвердження Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» програмно-цільовий метод (далі - ПЦМ) у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом, застосовується, починаючи із складання проектів місцевих бюджетів на 2017 рік.

ПЦМ бюджетування передбачає чітке розмежування повноважень, прав і відповідальності головного розпорядника коштів місцевого бюджету та відповідальних виконавців бюджетних програм.

Згідно Типової відомчої класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів головному розпоряднику коштів присвоюється код відомчої класифікації, який характеризує тип бюджетних програм, виконання яких забезпечується його апаратом.

Для структурних підрозділів РДА передбачено один код (15) відомчої класифікації видатків місцевих бюджетів для органу з питань праці та соціального захисту населення як головного розпорядника коштів, що унеможливить виконання функцій головного розпорядника коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету одночасно Тячівським та Дубівським УСЗН».

Беручи до уваги вищевказане, а також враховуючи підвищену актуальність даного питання для мешканців гірських населених пунктів Тячівщини, Василь Петьовка звернувся до Прем’єр-міністра з проханням вирішити питання про присвоєння окремих кодів чи підкодів відомчої класифікації видатків місцевих бюджетів для Тячівського та Дубівського УСЗН Тячівської РДА.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi