Надіслати
НОВИНУ
 
9/27/2016    П:1198 К:0
Ситуацію в Солотвині вивчає консультативна місія цивільного захисту ЄС
З 14 вересня по 5 жовтня 2016 р. у Солотвині працює консультативна місія цивільного захисту Європейського Союзу. Основна мета команди експертів – провести всебічну оцінку ризику та загрози соляних шахт та території навколо неї.
Це вже другий візит місії до Солотвина. Вперше фахівці побували у селищі з оглядовою місією з 2 по 9 липня цього року.

На брифінгу для преси, який відбувся у ТОВ «Спелеоцентр», науковці детально розповіли про цілі і завдання місії, та на місці показали, як проводяться дослідження. 
Як повідомив керівник консультативної місії Террі Вебб (Великобританія), команда цивільного захисту складається з 18 фахівців з Великобританії, Нідерландів, Румунії, Німеччини, Франції, Молдови, Угорщини, Німеччини, Греції – експерти з оцінки ризику, планування регіонального розвитку, видобувної промисловості, гідрогеологи (експерти з якості води),  експерти цивільного захисту, інформаційний менеджер а також волонтери. Місія розділилася на дві групи: наукову та допоміжну. Європейські фахівці тісно співпрацюють з українськими, - наголосив Террі Вебб.

Роботу першої, так і поточної консультативної місії  на території солотвинського родовища координує Мінагрополітики. Заступник директора Департаменту продовольства Мінагрополітики Володимир Пугачов каже:

«Ця місія унікальна. Мінагрополітики високо цінує її експертну допомогу. Впевнений,що це стане важливим кроком для вирішення надзвичайної ситуації на Солотвинському солеруднику, а також гарантування безпечних умов проживання людей, захисту їх життя і здоров’я».

На базі Мінагрополітики створили робочу групу з питань екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт на Солотвинському солеруднику. Цього року відбулося чотири засідання групи, де вирішувалися питання щодо організації та функціонування місії ЄС на території Солотвина.

Володимир Пугачов висловив сподівання, що співпраця центральної, регіональної, місцевої влади, наукових установ та експертів ЄС може сприяти успішному вирішенню ситуації, яка склалася у Солотвині.  За результатами першої місії експерти вже адали українській владі ряд термінових рекомендацій. Зокрема, це ідея поширення серед мешканців Солотвина інформації щодо громадської безпеки. Так, серед місцевих школярів уже провели День безпеки. А вітчизняний науковий сектор робочої групи підготував спільну позицію стосовно програми наукових робіт в рамках діяльності експертів ЄС.

На думку представника уряду, результати роботи європейських фахівців матимуть ключову роль у комплексному розумінні процесів, що відбуваються на території родовища, прогнозуванні подальшого розвитку ситуації, побудові ефективної системи моніторингу та реагування.

«Мінагрополітики висловлює сподівання, що результати візиту консультативної місії ЄС покладуть початок серйозним роботам з пом’якшення  наслідків існуючої надзвичайної ситуації та забезпечення безпеки населення Солотвина», – зазначив заступник керівника Департаменту продовольства.

Селищний голова Солотвина Юрій Ухаль назвав місію «рятівним колом» для Солотвина і висловив сподівання на позитивне вирішення проблем селища. З-поміж іншого зазначив, що є ідея передати збудований для відселення з небезпечних зон солотвинців Тереблянський комплекс  переселенцям з Донбасу. Натомість солотвинським сім’ям надавати або грошову компенсацію, або інше житло в Солотвині.

Слово мали директор ДП «Солерудліквідація» Олександр Поштук та науковий співробітник Інституту телекомунікації і глобального інформаційного простору НАНУ, доктор технічних наук Євген Яковлєв. Так, директор ДП зауважив, що за останні 5 років це перша спроба розібратися в тому, що відбувається на родовищі солі, бо й досі цього ніхто точно не знає і не розуміє. А без розуміння процесів неможливо ані ліквідувати небезпечну ситуацію, ані будувати нові шахти для видобутку солі. А Євген Яковлєв зазначив, що востаннє подібний аналіз проводився з ініціативи академіка В.Горбуліна 10 років тому. А зараз, в результаті роботи місії, науковці мають базу для вдосконалених оцінок та прогнозів.

Після брифінгу представникам ЗМІ показали «мозковий центр» місії, де обробляють отриману інформацію. Після чого разом виїхали на відкриту місцевість, де проводяться дослідження. Гідрологи продемонстрували журналістам, як роблять аналіз хімічного складу води у солоних озерах.

Як розповів Террі Вебб, експерти місії працюють на території колишньої шахти, на прилеглій місцевості, а також на річці збирають  і аналізують дані, порівнюючи їх з історичними, які іноді сягають XVIII століття.

«Дуже важливо оцінити всю інформацію, яка стосується цієї справи», – наголосив керівник місії.

Після закінчення роботи місії експерти цивільного захисту ЄС сформують звіт та нададуть свої рекомендації представникам української влади.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi