Надіслати
НОВИНУ
 
9/20/2016    П:691 К:2
Депутати Тячівської райради знову говорили про Тереблянський комплекс
Вчора, 19 вересня, на другому пленарному засіданні четвертої сесії Тячівської районної ради депутати сьомого скликання вже вдруге розглянули питання «Про прийняття у спільну власність територіальних громад міст, селищ, сіл району об'єкта «Будівництво на території Тереблянської сільської ради житлового комплексу, об'єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури для відселення мешканців смт Солотвино із прогнозованої зони деформації земної поверхні».
З проханням винести його на розгляд сесії письмово звернулася Тячівська РДА – «на виконання п.2.1. розпорядження голови Закарпатської ОДА від 07.09.2016 р. «Про рекомендації оглядової місії громадянського захисту ЄС». Як зазначив голова  РДА Василь Дем’янчук, до 5 жовтня у Солотвині працюватиме експертна комісія ЄС. За результатами роботи вони підготують рекомендації, що треба робити для порятунку селища. 

Варто зазначити, що на сесії, яка відбулася 25 грудня 2015 року за участі заступника голови Закарпатської ОДА Олександра Петіка, депутати вже обговорювали подальшу долю Тереблянського комплексу. В результаті домовились створити робочу групу, яка мала визначити суму, необхідну для виправлення недоліків будівництва, і звернутися зі спільним листом РДА і районної ради до ОДА та обласної ради про виділення субвенції Тереблянській сільській раді.

Але, як сьогодні зазначив депутат Михайло Даруда, з того часу нічого не було зроблено, бо з обласного бюджету кошти так і не виділили. Тому запропонував передати комплекс на баланс області. Голова райради Василь Каганець заперечив: оскільки районна рада комплекс на баланс не приймала, то й передати не може. 

Тоді депутат Ігор Грабарь знову вніс пропозицію створити комісію в Тячівській РДА для прийняття об’єкта. І додав, що є й інша проблема, яка замовчується при розгляді цього питання, – небажання самих солотвинців переселятись у Тереблю. 

«Варто було б комісії з міжнаціональних відносин зустрітися з людьми і, можливо, піти іншим шляхом. Якщо солотвинці не мають бажання переїжджати до Тереблі, як один з варіантів можна би було передати це житло переселенцям, а солотвинцям знайти можливість відшкодувати коштами, – зазначив депутат. – З цим не треба поспішати, щоб не сталося так, що одне питання закрили, а солотвинці знову залишаться ні з чим».

Начальник управління майном району районної ради Ганна Габорець додала, що районна рада вже зверталася з листом до Кабміну, де просили змінити  статус житла. Але відповіді поки немає. 

Після обговорення пропозицію Ігоря Грабаря поставили на голосування. Депутати її одноголосно підтримали і прийняли рішення дати згоду на передачу-прийняття у спільну власність громад району Тереблянський комплекс за таких умов:

– визначення Кабінетом міністрів України статусу житла, яке буде передаватися переселенцям з смт Солотвино,
– виділення коштів з обласного бюджету Тереблянській сільраді на виконання робіт із забезпечення надійного функціонування новозбудованого комплексу,
– відновлення або повернення проектно-кошторисної документації та виконавчої документації, виготовлення технічних паспортів на всі будівлі, споруди та об’єкти соціальної інфраструктури.Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaКоментарі (2)
тарас попович
9/21/2016 8:02:19 PM  |  IP: 195.66.156.***

Соляну шахту в с. Теребло побудувати хотів, для свого бізнесу, Балога.
В житловому комплексі мали жити шахтарі, раби Балоги. В школі , діти рабів.
Пішло все не так, як було задумано. І тепер чиновники ломають голови, що робити?

Шахти нема, а комплекс є. Солотвинці не йдуть в Теребло, тому що там нема для них роботи. В Солотвині є солені озера, торговий бізнес і близько границя з Румунією.

Йде "децентралізація" і Тячівського району не буде.
едік гуртовий
9/21/2016 3:09:14 AM  |  IP: 31.41.94.***
хлопці, а що це рішить.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi