Надіслати
НОВИНУ
 
2/12/2014    П:1711 К:0
На Закарпатті цвітуть підсніжники (ВІДЕО)
Уже сьогодні на південних лісових схилах можна знайти підсніжники, хоча традиційний час їх цвітіння – березень-квітень.
Поява ранніх підсніжників – не аномалія. Адже мінливі теплі зими – вже не дивина для українців, йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

«Підсніжники належать до рослин зі швидкою вегетацією. Вони швидко відцвітають, а потім відходять на літній спокій – говорить директор Ботанічного саду ЛНУ ім. І.Франка Андрій Прокопів. – Підсніжникам потрібно використати теплий період часу, який настає навесні, для свого росту, вегетації. Та в останні роки ми спостерігаємо їх цвітіння і в грудні, і в січні, і в лютому».

Два-три дні тепла достатньо для пробудження підсніжників. Саме в періоди зимового потепління та перед романтичними святами – Днем Валентина та 8 Березня – за збутом підсніжників екологічна інспекція стежить особливо уважно. У святкові дні в Україні продають понад мільйон первоцвітів.
Браконьєрів шукають у лісах, як кажуть, ловлять «на гарячому». Зараз підсніжники везуть переважно із Закарпатської області.

«За збір підсніжників передбачена відповідальність за статтею 85.8.1 Кодексу України про адміністративні порушення, – пояснює заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Старишак. – Штраф невеликий – від 51 до 102 гривень. Окрім того, якщо є факти, що рослина вилучена з природного середовища, то за кожну квітку нараховуються збитки – від 15 до 18 гривень».

Втім, штрафами компенсувати завдану шкоду природі не вдасться: вирвана квітка із цибулиною означає загибель рослини.

Loading the player...

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi