Надіслати
НОВИНУ
 
5/26/2016    П:948 К:0
На Закарпатті на честь 125 річниці Й. Бокшая відбувся пленер художників (ФОТО)
За ініціативи народного депутата України Василя Петьовки, 25-26 травня на Рахівщині розпочав роботу всеукраїнський пленер художників. Цього року його присвятили 125 річчю відомого закарпатського художника, одного із основоположників закарпатської школи живопису, Йосипа Бокшая, який народився у Кобилецькій Поляні.
Саме тут розпочався його життєвий і творчий шлях та створені кращі роботи. Меценатом цього пленеру, став народний депутат  Василь Петьовка, який є небайдужим до відродження культурного надбання Закарпаття та постійно підтримує заходи, спрямовані на розвиток культури і мистецтва краю.

Живописці, графіки, експресіоністи, імпресіоністи, реалісти – всього 16 художників із різних міст Закарпаття, Вінниччини та Львівщини зібралися у Кобилецькій Поляні, аби на лоні мальовничої природи писати картини, ділитися здобутками, досвідом та спілкуватися. Серед них такі відомі митці Закарпаття та України, як народний художник, член академії мистецтв України Золтан Мичка, Василь Свалявчик, художник з Ужгорода, Аліна Славгородська, художниця із Запоріжжя, Михайло Довгань, художник з Тульчина, Андрій Іванчо, художник з  Мукачева та інші, не менш відомі у світі сучасного мистецтва, митці.

Завітав на відкриття пленеру і справжній поціновувач закарпатської школи мистецтва, який має у своїй приватній колекції багато робіт художників краю - генеральний консул Угорщини у місті Берегово, Ендре Саліпскі.

Творити серед гір на Рахівщині художники будуть до 2 червня і вже незабаром подарують своїм шанувальникам нові шедеври.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число