Надіслати
НОВИНУ
 
19.05.2016    П:608 К:0
Вівчарське літо розпочалось: служба «Свидовець» заключає угод з тваринниками на випас отар на брустурянських плаях
Минулого тижня у високогір’ях району розпочалось вівчарське літо. Чабани вигнали на полонини овець, а скотарі – корів. У свою чергу, комунальна служба Лопухівської сільської ради «Свидовець», яка надає послуги з випасу отар на брустурянських плаях, розпочала прийом відповідних заяв від тваринників.
Як розповідає бухгалтер служби Зінаїда Бурса, з 10 травня  КС «Свидовець» уклала вже 7 договорів з приватними підприємцями та фізичними особами на період випасів. Зокрема, першими до служби звернулись чабани з сіл румуномовного регіону – Ю.Г.Гузов з с. Глибокий Потік та В.І.Марина з Топчина, також є серед них полонинники з Лопухова – І.І.Костяк, С.М.Шобей, П.П.Синько та з Кривого – І.І.Мазур.

– Поки що не так і багато вівчарів підписали з організацією угоди. Сподіваємось, що ближчим часом їх кількість зросте. Маємо надію, що цьогоріч чабани свідоміше підходитимуть до свого обов’язку й платитимуть за надані службою послуги. Адже маємо гіркий тогорічний досвід співпраці з нечесними тваринниками. Так, 5 чабанів понині боргують «Свидовцю», а близько10 вівчарів з Дубового, Тернова та Грушова взагалі не домовлялись з нашою службою й нелегально випасали отари на наших полонинах, – зауважує Зінаїда Юріївна.

Комунальники попереджають: якщо боржники не погасять пеню, то цьогоріч можуть й не розраховувати на ті полонини, де раніше випасали тварин. Плаї віддадуть під випас іншим чабанам з отарами.

Зінаїда Юріївна каже, що цьогоріч організація зробила акцію зменшення цін тваринникам, знизивши плату за послуги з випасання маржини. Якщо у минулому році за літування на плаях однієї вівці чабани платили 30 грн., то нині служба бере 25 грн.  Незмінною залишилась плата за поголів’я ВРХ та коня – відповідно 40 й 50 грн. Також, аби заохочувати тваринників до співпраці, служба планує восени провести вівчарське свято з піснями та подарунками. Це має бути захід, подібний до того, що проходив нещодавно у Дубовому під назвою «Весняний полонинський хід».  Саме в Лопухові чабанів зустрічатимуть з літування. Однак працівники організації кажуть, що, аби реалізувати задум, потрібні кошти.

Прикро, але службі отриманих від укладання угод грошей не вистачає навіть на існування. Тим більше, що КС «Свидовець» має наводити лад на плаях та ще й проводити облагородження території села. Зінаїда Бурса каже, що без підтримки сільської влади прибрати у селі комунальники не зможуть. Тому облагородження цвинтаря та облаштування майданчика проводитимуть спільно з сільською радою.

Працівники організації звертаються до вівчарів та скотарів з проханням укладати угоди з КС «Свидовець» щодо випасу отар на брустурянських плаях. Й надіються, що співпраця з тваринниками та КС «Свидовець» буде продуктивною.


Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi