Надіслати
НОВИНУ
 
3/17/2016    П:844 К:0
В узліссях Мокрянського лісгоспу побільшало лісових звірів
Територія мисливських угідь ДП «Мокрянське ЛМГ» складає 33,2 тис. га лісових масивів, на яких проживає різноманітна фауна.
Це – олень благородний, козуля, дикий кабан, рись, дикий лісовий кіт, видра, борсук, ведмідь бурий та ряд інших тварин та птахів. Поряд з ними проживають і хижаки – вовк та лисиця.

Всіма цими лісовими тваринами опікуються шість єгерів та мисливствознавець. Допомагають їм в цьому майстри лісу (лісники) та практично вся лісова охорона держлісгоспу.

Цьогорічна зима виявилася сприятливою для проживання фауни, так як снігове покриття було не дуже велике і сильних морозів практично не було. Завдяки цьому земля не промерзла і тварини легко добували корм. Разом з цим, нами було зроблено запаси сіна, гілкового корму, які постійно і вчасно викладалися в кормушки, а сіль – в солонці.

Під час проведеного обліку тварин у лютому цього року спостерігається тенденція на збільшення лісової фауни. Відрадно і те, що під час танення снігового покрову не було виявлено відпаду тварин, а це значить –  вони перезимували благополучно.

Для збереження лісової фауни працівниками держлісгоспу спільно з працівниками Дубівського відділення поліції проводяться спільні рейди по охороні диких тварин та птахів, що дає позитивні результати. Так, минулого 2015 року складено сім адміністративних протоколів на порушників правил полювання та порушено працівниками поліції одну кримінальну справу за ознаками ст.. 248 ч. 1 КК України (по незаконному відстрілу козулі).

В дотримання вимог FSC лісової сертифікації єгерями та майстрами лісу ДП «Мокрянське ЛМГ» щорічно проводиться моніторинг червонокнижних тварин на території держлісгоспу – це бурий ведмідь, рись, дикий кіт, видра, лісова куниця, глухар, сокіл, пугач та ряд інших тварин та птахів. Цим тваринам та птахам приділяється особлива увага з боку єгерської служби та лісової охорони зі збереження та недопущення скоєння браконьєрських дій відносно них.

В світі існує таке поняття як екокалендар, який створила світова спільнота разом з екологією зі збереження рідкісних та зникаючих тварин та птахів. Щороку, 1 квітня відмічається Міжнародний день птахів. Цю акцію підтримує і наше лісове господарство. Для цього в двох школах – Тарасівській та Краснянській, де маються шкільні лісництва, проведено конкурси на виготовлення кращої шпаківні та годівниці для птахів. Разом з учнями цих шкіл зариблено ряд гірських струмків струмковою фореллю.

Поряд з цим, особлива увага з боку єгерської служби приділяється збереженню глухаря, який гніздується у верхніх лісах, під самими полонинами. Цікаво те, що токує ранньою весною у кінці березня на початку квітня. Яйцекладка закінчується в травні. Пташенята з’являються в травні – червні і вже в 10-ти денному віці літають.

Але всі ці заходи не матимуть успіху, якщо ними будуть займатися лише працівники лісової охорони. Нам всім необхідно докласти максимум зусиль, щоб зберегти фауну, особливо червонокнижну і дати їм можливість проживати в природному середовищі. А тих громадян, які нехтують цим, буде притягнуто до адміністративно-кримінальної відповідальності згідно з діючим законодавством України.


Ю. РУСНАК, головний мисливствознавець

ДП «Мокрянське ЛМГ»Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi