Надіслати
НОВИНУ
 
02.02.2016    П:738 К:0
У Тячівській районній раді говорили про участь громад у транскордонному співробітництві
Участь у засіданні взяли голова райради В.Й.Каганець, його заступник В.В.Кушілка, голова постійної комісії з питань міжнаціональних відносин, транскордонного співробітництва, духовного розвитку, культури, туризму та рекреації Тячівської районної ради В.І.Марина, директор КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» В.С.Грищенко, керівник апарату Тячівської РДА Б.Ю.Макусій, селищні та сільські голови.
Про програми та ініціативи ЄС, які включають територію Тячівського району, інформувала в.о. директора КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» О.Я.Вербіщук. Розповіла про результати роботи Агенції у минулі роки, а також зазначила, що на сьогодні Агенція має напрацьовані контакти щодо проведення для представників об’єднаних громад навчань з проектного менеджменту. Також активізувалася робота щодо пошуку партнерів за кордоном для спільної розробки та реалізації проектів по програмах транскордонного співробітництва, які стартують у 2016 р.

Про стан і перспективи транскордонного співробітництва на Тячівщині вела мову начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій, туризму та рекреації управління економічного розвитку і торгівлі РДА О.В.Боршош. Зокрема, зазначила, що представники РДА регулярно презентують інвестиційний потенціал Тячівського району діловим колам іноземних країн на бізнес-зустрічах та форумах. Зокрема, минулого року була проведена зустріч з уповноваженим представником уряду Угорщини Іштваном Йоо у смт Солотвино щодо вирішення проблем, пов’язаних із солерудником. Були організовані й культурні заходи, як, наприклад, відзначення Дня добросусідства (цього року проведена в с.Біла Церква на Рахівщині). Доповідач закликала голів співпрацювати з фахівцями, які вміють писати гранти.

Відтак директор КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» В.С.Грищенко розповів про основні пріоритетні напрямки та можливості спільної розробки транскордонних проектів.
 
Голова райради В.Й.Каганець наголосив, що зараз, коли ресурси місцевих бюджетів обмежені, залучення грантів є однією з можливостей залучити кошти для розвитку громад. Тому закликав не боятися працювати у цій сфері. Тим більше, в районі є приклади успішного втілення проектів з залученням європейських інвестицій.

Досвідом роботи, слушними порадами та планами щодо транскордонного співробітництва поділились Солотвинський селищний голова Юрій Ухаль, голови ГО «Надія» (смт Солотвино) Михайло Токар, організації громадського суспільства територіального гендерного Центр «Сільська родина» – Олена Бойчук, районного фонду підтримки підприємництва – Йосип Сава, секретар Тячівської міськради Іван Крічфалушій, закликали керівників місцевого самоврядування до співпраці.


Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi