Надіслати
НОВИНУ
 
12/28/2015    П:1089 К:0
Тячівська райрада не прийматиме на баланс Тереблянське містечко без коштів на виправлення недоліків будівництва
На засіданні другої сесії Тячівської районної ради знову йшлося про Тереблянський житловий квартал для переселенців із карстово небезпечних зон Солотвина.
Це питання внесли до порядку денного сесії за пропозицією в.о. голови Закарпатської ОДА Олександра Петіка. Посадовець особисто приїхав на сесію, щоби переконати депутатів дати згоду на передачу містечко у спільну власність громад району.

Тереблянський житловий комплекс був зданий ще 3 грудня 2012 року, є декларація про готовність об’єкта до експлуатації. Але реально у власність району переданий так і не був, адже спеціально створена робоча група виявила тут низку серйозних проблем і недоліків. Відносно підрядника КП «Будкомплектторг» триває кримінальне провадження про розкрадання державних коштів у межах 20 мільйонів гривень, справу передано в Національне антикорупційне бюро. Тоді як квартал фактично безгоспний, а житло має невизначений статус.

Зараз тут живуть лише кілька сімей, об’єкт не охороняється і руйнується, а майно комплексу розкрадається.

На засіданні сесії в.о. голови Закарпатської ОДА Олександр Петік закликав депутатів дати згоду на передачу комплексу у власність району і визначити балансоутримувача, після чого звернутись до обласної ради за коштами на усунення недоліків, які виникли на будівництві та через безгосподарське існування цього об’єкту. 

Тоді слово взяв голова фракції Єдиного Центру Ігор Грабарь. Поінформував присутніх про те, що у грудні 2013 року така згода на передачу об’єкта у спільну власність громад району вже була, але за умови оформлення документів у відповідності до чинного законодавства з подальшою передачею у спільну власність громади села Теребля.

Цього року робоча група теж надіслала в обласну адміністрацію перелік проблем, які потребують невідкладного усунення. Але єдине, що на сьогодні вдалося вирішити, – це проблема водопостачання. Однак втрати води при споживанні тут зараз більші, ніж у мережі водопостачання міста Тячів, і вартість кубометра води для одного споживача становитиме близько 100 гривень. Коштів у бюджеті району для утримання кварталу в такому стані немає.

Тому фракція Єдиного Центру пропонує обласній владі спочатку довести комплекс до ладу, а відтак робоча група прийме його на баланс, причому не району, а Тереблянської сільради, адже саме громада Тереблі в кінцевому результаті має стати його балансоутримувачем. Цю пропозицію підтримали і в.о. губернатора, і Тереблянський сільський голова Руслан Янчій.

В результаті депутати прийняли рішення створити комісію в Тячівській РДА, визначити суму, необхідну для виправлення недоліків будівництва, і звернутися зі спільним листом РДА і районної ради до ОДА та обласної ради про виділення субвенції Тереблянській сільській раді. Якщо на черговій сесії 30 грудня Закарпатська облрада ухвалить позитивне рішення з цього приводу, то Тячівська райрада на наступному пленарному засіданні прийме об’єкт у власність громад сільської ради.


Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi