Надіслати
НОВИНУ
 
6/15/2015    П:1103 К:0
Сумна новина: помер професор Василь Марко, виходець з Руського Поля
12 червня помер Марко Василь Петрович, український літературознавець, критик, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Про смерть професора, який виховав не одне покоління кіровоградців, повідомив доктор філологічних наук, професор Кіровоградського державного педагогічного університету Григорій Клочек: «З глибоким сумом повідомляю, що сьогодні відійшов у інший світ відомий вчений і педагог доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Кіровоградського педагогічного університету імені Володимира Винниченка Василь Петрович Марко. Для українського літературознавства, для всієї культурної та освітянської громадськості міста, для викладачів і студентів університету це велика втрата. Царство йому Небесне!», - пише Перша електронна газета Кіровоградщини. 

Василь Марко народився 6 січня 1936 року в селі Руське Поле на Закарпатті. Після закінчення школи навчався у Хустському педагогічному училищі. У 1954 році вступив до Ужгородського державного університету. У 60-х роках спочатку працював директором Дулівської восьмирічної школи Тячівського району, а згодом заступником директора Тячівської районної заочної середньої школи. У 1975 році доля закидає Василя Петровича на Кіровогращину. Тут, в Кіровоградському державному педагогічному інституті імені Пушкіна (нинішній КДПУ ім. В.Винниченка) працював літературознавцем. Спочатку старшим викладачем кафедри української літератури, згодом доцентом, і професором. У 2015 році пішов на заслужену пенсію.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi