Надіслати
НОВИНУ
 
1/30/2015    П:1112 К:2
Школярка-переселенка з Донецька захищатиме честь Дубівської школи на обласній олімпіаді з біології
Вже близько року на території Донбаса тривають бойові дії. Чимало населених пунктів Донецької та Луганської областей зруйновані під обстрілами. І втікаючи від небезпеки, вимушеними переселенцями стали понад 600 тисяч осіб.
Неоголошена війна на сході змусила покинути рідну домівку й шістнадцятилітню донеччанку Алісу Козакову. Дівчина родом з м. Моспине, що є територіальною одиницею Донецька. І хоч цей мікрорайон ні на початку бойових дій на сході, ні зараз не був під обстрілами, однак батьки Аліси вирішили, що їх дитина повинна поїхати подалі від зони потенційної загрози. Тож безпечним місцем для навчання й проживання їх доньки стало Дубове. 

На початку літа 2014 року родині Козакових запропонував переїхати на Тячівщину двоюрідний дідусь Аліси дубівчанин Василь Каганець. На запрошення відгукнулись тільки мама та донька. Батько ж не схотів покидати малу батьківщину. У червні прибули до Дубового, і як тоді думали, погостять кілька тижнів до розв’язання конфлікту на Донеччині й  повернуться додому. Та ситуація на сході тільки погіршувалась. Через два тижні мама Аліси повернулась до Донецька, там на неї чекала робота у одному з профільних медичних центрів міста. Дівчина ж мала повернутись додому тільки на початку вересня. Відтак, на Закарпатті провела літні канікули. Аби не сумувала, для неї було організовано путівки до оздоровчих комплексів «Шаяни» та «Барвінок». 

Однак дівчина і на початку навчального року не повернулась додому. Окрім того, що бойові сутички у місті продовжувались, ще і не відомо було, чи розпочнеться навчальний рік у школах Донбаса. Тож батьки вирішили, що Аліса продовжить навчання у Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст. Відтак, пані Козакова забрала документи та особову справу з Донецького багатопрофільного ліцею №125, де раніше навчалась донька, й привезла до Дубового. 

Аліса розповідає, що більшість однокласників також повиїжджали за межі окупованої території: «Майже всі мої друзі переїхали до Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська та до інших міст і сіл, й так само, як я, продовжили навчання у цих місцевих школах. Серед знайомих дівчини є й такі, що виїхали на територію Росії – туди, де проживають їх родичі». 

Все ж Першовересень у донецьких школах був. Перший місяць навчання, в основному, було дистанційне. Нині ж у дні посилених обстрілів донецькі школи тимчасово не працюють. 

Як розповідає Аліса, з 37 учнів двох 11-х класів Донецького БПЛ №125 продовжили навчання у стінах рідного ліцею лише 26 дітей. Однак частина з них все ж зареєструвались у навчальних закладах на території неокупованої України, мають намір здавати ЗНО та вступати до українських вузів. Такий намір має й Аліса. Вона мріє про роботу лікаря або ж фармацевта, тож вищу освіту хоче здобути у профільному університеті Харкова. 
А тим часом, відчуває себе доволі комфортно у новій школі. Дівчина добре розуміє й розмовляє українською мовою, адже з 1 по 9 клас навчалась у україномовному класі. Тож жодних незручностей не виникає. Відтак, активно освоює ази науки у селищній школі та звикає, як сама каже, до надто повільного сільського способу життя. 

- Коли навчальний рік лише розпочався, мені здавалось, що я маю аж занадто багато вільного часу. Якщо у Донецьку з дому до школи мені доводилось їхати цілу годину, тут я за 5 хвилин вже у навчальному закладі, – розповідає героїня.

Ще однією приємною несподіванкою для дівчини стало те, що у Дубівській школі її знання оцінюють на відмінно. 

- Я завжди гарно вчилась, однак була тільки ударницею. А тут перший семестр завершила на відмінно, – розповідає дівчина. 

Також Аліса брала участь у Всеукраїнських олімпіадах ІІ рівня з математики, інформатики  та біології, захищаючи честь Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Якщо з двох перших предметів виборола 3-ті місця, то з біології – І місце. Дівчина розповідає, що призове місце перш за все отримала за вдало написану та презентовану МАН роботу з біології, що має назву «Мітохондрія як органоїди клітини. Методи їх дослідження». Керувала та допомагала у написанні праці вчитель біології, науковий керівник Василина Андріївна Холодян. А ближчим часом учениця візьме участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології. 

Разом з тим, Аліса готується до ЗНО, відвідуючи додаткові приватні уроки з біології та української мови. 

…За час відсутності Аліси вдома, її місто вже стало частиною самопроголошеної ДНР, де запанував комендантський час з 22 години ночі, а у школах виключили з навчальної програми предмет «Історії України» у 11 класі, й замінили на «Історію рідного краю». Також мама дівчини звільнилась з попередньої роботи, нині перебуває на обліку у центрі зайнятості. Батько ж продовжує працювати на одному з асфальтно-бітумних заводів Донецька. Дівчина розповідає, що це вимушений крок, адже іншого виходу у нього не має, треба ж якось заробляти гроші. З батьками Аліса зв’язується по телефону щоденно, великої туги за ними й не відчуває. Більше переживає за безпеку тата, каже, що у будь-який момент його можуть відрядити лагодити автошлях до небезпечної зони поблизу мікрорайонів Донецька, де ведуться жваві бойові дії. Та і саме перебування у Донецьку є небезпечним, адже жодних гарантій, що завтра їх мікрорайон не буде обстріляний, нема. 

З розповідей сусідів та друзів дівчина знає, що у м. Моспине майже не залишилось людей – більшість виїхали, взявши з собою найнеобхідніше. Опустів також й центр Донецька, окрім того, там активно розгулюють мародери. Вони ще на початку бойових дій розпочали грабувати майно донеччан. 
До Донецька повертатись поки що не прагне, тим паче, що з мама має приїхати весною й буде допомагати донці у пошуку наряду на випускний. Великих планів на майбутнє Аліса не будує. Каже, що нині хоче одного – завершити школу, здати ЗНО та вступити до вузу. 

На запитання, кого вона підтримує Україну чи ДНР, Аліса відповіла, що виступає за мир. Однак переконана, що ДНР здобули свою владу незаконно і ніхто з її родичів та однодумців не підтримував референдум щодо надання Донеччині статусу автономії. 

Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Коментарі (2)
Василь до Поповича
1/31/2015 11:21:14 AM  |  IP: 95.132.112.***
То ви глибоко обізнані з нацистською ідеологією? Підписані на їхню пресу?. Звідки така достовірна інфа, що нацики стверджують, а що не стверджують?
тарас попович
1/30/2015 7:14:05 PM  |  IP: 195.66.157.***
МОЛОДЧИНА АЛІСА !!!

Виходить, що нагло брешуть нацики і обманюють нас, стверджуючи, що на ДОНБАСІ живуть одні наркомани і алкаші.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi