Надіслати
НОВИНУ
 
11/25/2014    П:6536 К:68
Руськополівський сільський голова Василь Мірявець: «Громада Руського Поля сприяє розвитку села»
Руське Поле знаходиться всього за 6 км від райцентру. Воно має типову інфраструктуру, тут діє школа, два садочки, поштове відділення, амбулаторія, близько 20 торгових точок та розважальні заклади, де й працює більшість руськополівців.
Невелика частина селян працевлаштувались у Тячеві. Решта - змушена виїжджати на заробітки за кордон. Руське Поле, як і більшість населених пунктів району, розвивається завдяки спільним зусиллям влади та громади. Тож про те, яку роботу було проведено за останні роки з покращення добробуту руськополівців, говоримо з сільським головою Василем Васильовичем МІРЯВЦЕМ.

- Василю Васильовичу, розкажіть, будь ласка, у якому нині стані соціальні установи села.

- Всі заклади, що працюють на території Руського Поля, сільська влада намагається підтримувати у належному стані. Однак за попередні роки через неможливість зняти кошти з казначейського рахунку, роботи не у повному обсязі проводились. Радує те, що ситуацію адекватно оцінює громадськість. Тож за їх допомоги й проводиться значна частина ремонтних робіт у селі. особливу увагу привертають насамперед навчальні заклади.

- Особливу увагу привертають насамперед навчальні заклади. У яких умовах проходить навчальний процес у Руськополівській ЗОШ І-ІІІ ст.?

- Школа має доволі пристойний вигляд. Щорічно завдяки підтримці батьків учнів у закладі проводять косметичні ремонти. Однак залишається впродовж тривалого часу невирішене питання заміни старих вікон на нові у приміщенні школи. Так як з районного бюджету на ці роботи кошти не передбачені, то місцеві активісти разом з батьками школярів взялись до вирішення цієї проблеми. Активно долучились до збору коштів члени батьківського комітету, педагоги та депутати сільської ради. Громада села зібрала самотужки на заміну вікон близько 70 тис. грн. Ще 30 тис. грн., які було передбачено у районному бюджеті на форму для футбольної команди спортивної школи, направлено також на заміну вікон. Цьому посприяв депутат районної ради І.М.Куцина. Разом з тим, т.в.о. голови РДА Василь Йовдій обіцяв допомогти й виділити ще 70 тис. грн. з бюджету на ремонт. Однак цих коштів не буде достатньо. Тож надалі відшукуватимемо необхідні гроші. 

Наразі у школі тривають роботи зі встановлення спортивного майданчика зі штучним покриттям. Ще у 2012 році, коли Руськополівська шкільна футбольна команда виборола на всеукраїнських змаганнях 8 місце серед команд з усієї України, тодішній губернатор Олександр Ледида обіцяв, як винагороду, звести на території навчального закладу майданчик. Однак кошти на це так і не були виділені. Згодом районна влада згодилась профінансувати 50% робіт (штучне покриття та ворота). До речі, основу, огорожу та решту мали зробити самі руськополівці. Відтак, громада села взялась до спорудження платформи. А роботи проводили в основному активісти та футбольні фанати: Юрій Опшитош, Федір Болло, Михайло Попович, Іван Бонка, учителі фізкультури - Василь Гвоздак та Василь Роман. Допомагали й старшокласники. Деякі матеріали для будівництва віддавали безкоштовно односельці. Так, труби для спорудження огорожі та фарбу, як спонсор, придбав директор КСП «Руськополівське» Іван Грабар. Нині свої зобов’язання щодо зведення платформи громада виконала. Очікуємо, що влада, як не у цьому році, то в наступному допоможе довести майданчик до завершення. 

Також у навчальному закладі майже завершені роботи зі встановлення внутрішніх вбиралень. Залишилось тільки підвести відводи до каналізаційної ями. Сподіваємось, що кошти на це буде виділено з районного бюджету. 

У перспективі також плануємо замінити газові котли школи на котел з використанням альтернативної енергії, такий, як встановлений у Тячівській РЛ №1. Він зможе обігрівати не тільки школу, а й будинок культури та ДНЗ №2. 

Поки що невирішеним залишається питання зі шкільним автобусом. Адже є необхідність довозити до закладу більше 20 дітей, що проживають за 5 км від центральної частини села, на вул. Лонка. Нині ж школярів підвозить до навчального закладу приватний перевізник. 

- Чи допомагає громадськість утримувати на належному рівні дошкільні заклади  села?

- На території сільської ради працює два ДНЗ, у кожному з яких діють по 4 групи. У обох ремонтні роботи проведено з ініціативи завідувачок й за фінансової підтримки громади. Так,  ДНЗ № 1, де завідуюча Наталія Гаврилівна Мошкола, знаходиться у старобудові. Приміщення замале й потребує розширення. Тож у минулому році Наталія Мошкола організувала будівництво актового залу, де зараз проходять ранки та святкові заходи для дітвори. Спонсорами робіт стали батьки вихованців та громада. Також з її ініціативи цього року завершено встановлення водовідводів на даху та підлоги у залі. А нещодавно у ДНЗ №1 було проведено капітальний ремонт з розширенням кухні. І знову ж таки профінансували роботи небайдужі громадяни, яких зорганізувала Наталія Гаврилівна. За кошти з місцевого бюджету у приміщенні частково замінено вікна. Роботи з оновлення навчального закладу триватимуть й надалі. Адже ще заплановано звести на подвір’ї ігрові зони.

А ось у ДНЗ №2, де завідуюча Зоя Михайлівна Банк, приміщення порівняно нове й не потребує великих ремонтів. Хоч є потреба у оновленні фасаду будівлі та встановленні водовідводів. Сільська влада профінансувала у минулому році заміну вікон. Однак й у цьому закладі ремонтні роботи теж не проходять без батьківської допомоги. Адже з їх ініціативи нещодавно у приміщенні було замінено  старі двері на нові. - Чим радує сельчан культурний осередок?

- Будинок культури у хорошому стані. Нещодавно у приміщенні замінено вікна та двері. А за сприяння начальника відділу культури РДА В.А.Гудака нині у будівлі бібліотеки тривають ремонтні роботи. Разом з тим, плануємо обладнати одну з кімнат під хореографічний зал. Адже раніше діти опановували ази танцю у непристосованому залі. Допомогти реалізувати задум згодилось керівництво району. Також заплановано провести опалення у кінозалі, який діє при будинку культури. 

- Як вболіває місцева влада про здоров’я сельчан?

- Приміщення Руськополівської АЗПСМ за минулі роки, до передачі його на баланс оперативного управління, частково оновлено. Так, з сільського бюджету були виділені кошти на проведення газо- та водопостачання до закладу, також тут замінено вікна та двері. Наразі будівля має хороший вигляд й відповідає вимогам медичної установи.

Турбує мешканців Руського Поля важлива проблема – це черговий спалах гепатиту. Цим нині займаються відповідні служби. Сільська влада, у свою чергу, може вжити заходи, аби надалі убезпечувати громадськість від небезпечної недуги. Для цього у селі необхідно провести централізовані водогін та каналізацію, а також встановити очисні споруди. 

- А чи оновлювали приміщення сільської ради?

- Будівля сільської ради вже давно потребує ремонту та перекриття даху. Однак на це не завжди вистачає коштів. У цьому році за спонсорські кошти вдалось частково замінити вікна та двері у приміщенні.
 
- Яким чином організовано ремонт автошляхів у селі?

- Цьогоріч дороги державного значення, а це близько 3 км у межах села, було оновлено виключно за кошти держави. Сільська влада знайшла вихід з ситуації, й гроші на ремонт автошляхів не довелося збирати з населення. 

Надійшло 70 тис. грн. субвенції на ремонт автошляхів комунальної власності. Було заасфальтовано вулицю Тиху, що веде до сільського кладовища. Вулицю Карпатську, яка теж веде до цвинтаря, частково було покрито асфальтом у минулі роки. Також ближчим часом плануємо провести грейдерування вулиць, що мають гравійне покриття. Це вулиці Пушкіна, Богдана Хмельницького, Карпатська, Набережна, Вонігівська та Лазівська.

Щорічно на всіх автошляхах проводимо ямкові ремонти. Однак більшість вулиць потребують капітального ремонту, це, зокрема, Заводська, Головна (та частина, що належить до комунальної власності), а також частина дорожнього полотна вулиць Карпатська, Травнева та Московська. 

- Чи освітлюється Руське Поле у нічний час? 

- Чимало вулиць вже мають нічне освітлення - Головна, Заводська, Травнева, Вонігівська, Гагаріна, Московська, Селянська. Нині сільська рада працює над оформленням документації щодо встановлення ліхтарів ще на декількох вулицях – Лазівській, Терешковій, Карпатській, Тихій, Набережній та прилеглих до них. З сільського бюджету буде виділено кошти на розробку технічних умов, проекту та встановлення лічильників. Громада ж фінансує встановлення вуличного освітлення. 

- У минулі роки Руське Поле страждало від водної стихії. Наскільки надійно нині захищений населений пункт? 

- У серпні 2008 року була повінь, яка затопила майже всю житлову територію Руського Поля. Після цього, відповідно до державної програми, було зведено 1,10 км протипаводкової споруди. Надалі планувалось звести дамбу й на решті берегової лінії, а це близько 12 км. Однак роботи призупинено, тож значна територія села у разі паводку може бути підтоплена.  У листопаді 2010 року повноводна річка знову вийшла з берегів за 6 км від попереднього прориву. Нині у небезпечній зоні перебувають мешканці вул. Грудневої, Вонігівської, Заводської та Головної. Впродовж тривалого часу річкові води руйнують й укріплення, що тримає залізничний міст. Якщо не вжити відповідних заходів, то біда неминуча. У цих місцях необхідно провести хоча б мінімальні роботи з захисту від водної стихії. Розпочати можна з прочистки русла річки. 

- Як громада підтримує чисте довкілля та благоустрій?

- Руське Поле є доволі чистим населеним пунктом. Адже у селі діє централізований збір сміття. Зібраний непотріб приватний підприємець викидає до паспортизованого сміттєзвалища, яке функціонує на території села.  Однак не всі дворогосподарства уклали угоди з цим підприємцем, нині є всього 300 договорів із 1400 можливих. На жаль, інші громадяни продовжують забруднювати територію села. Аби протидіяти виникненню стихійних звалищ, працює спеціально створена комісія, яка стежить за чистотою у селі. Цьогоріч члени комісії зафіксували два випадки, коли мешканці викинули сміття у невідповідному місці, зловмисників притягнуто до адмінвідповідальності й накладено відповідний штраф. Цей метод є доволі ефективним, адже  проблем зі стихійними звалищами щорічно меншає. Аби підсилити роботу комісії, на території населеного пункту плануємо встановити відеонагляд - 8 відеокамер.  На території Руського Поля розташована приваблива зона – невеликий сквер поблизу школи. Він може стати місцем дозвілля для руськополівців. Для цього плануємо облагородити його територію, встановивши огорожу та лавки. А у перспективі там буде створено дитячий майданчик. 

 - Над вирішенням яких питань нині працює сільська рада?

- Земельне питання – одне з актуальних нині не тільки у с.Руське Поле, а й у всьому районі. Ми, як і решта сіл Тячівщини, опинились у ситуації, коли необхідно розширювати межі села. Адже населений пункт фактично вже давно розширив свої межі, однак новобудови, відповідно до старого генерального плану села, опинились за рубежами Руського Поля. Звідси й проблеми з приватизації будинків у руськополівців. Аби вирішити це питання, ще минулого року замовили у фірми «Закарпат-Земля» (І.В.Терпак) розробку нового генерального плану. Наразі він вже готовий, й сільська влада працює над розширенням меж села. 

- Якими постають перспективи розвитку населеного пункту?

- Перш за все, Руське Поле має туристичний потенціал. Адже воно цікаве географічним розташуванням та має на своїй території пам’ятки архітектури. Привабливою для візитерів є гора Капона, на якій видніється напис «Мир». Щоправда, літеру «р» необхідно оновити. А біля її підніжжя знаходиться мінеральне джерело (буркут), яке нещодавно внесено до списку природоохоронних об’єктів. Також декілька років тому керівництво Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака планувало облаштувати будинок, де народився й проживав лікар,  іменем якого й названо оздоровницю, під музей. Сподіваємось, що задум реалізують, й ця хата-музей буде ще однією  родзинкою села. А також на те, що згодом Руське Поле буде включене до туристичних маршрутів на Закарпатті.

- Хай щастить! Дякую за розмову.

Л.Білак для Tyachiv.com.ua

Коментарі (68)
плиса
1/18/2016 3:45:27 AM  |  IP: 94.178.57.***
но вто виликий хлап тарас
xxx
6/17/2015 10:07:29 PM  |  IP: 195.66.157.***
Слухай тарас ілліч, достав ти блять своїми дурними мислями. Шо ти за чоловік, кажеш 3.68 грн коштує проїзд. Так купи автобус, ліцензію і вози земляків за 3,68 грн
тарас попович
5/16/2015 10:08:15 AM  |  IP: 195.66.157.***
Ціна за проїзд на автобусі з с.Руське Поле до м. Тячів завищена майже в два рази. Підраховано, що проїзд від зупинки "АВС" в Руському Полі до кінцевої зупинки в Тячеві має бути 3грн. 68 коп.(3.68 грн.). Враховано все. І теперішня ціна на бензин, і зарплата водія, і ін. критерії, які впливають на вартість проїзду. Проїзд від Церкви має бути не більше 4 грн., а від Лупорки десь біля 3 грн. ( на сьогоднішній день з пасажирів деруть по 7(СІМ) грн., а до недавна було по 8 грн. Куди дивиться сільська рада і її голова В.Мірявець, коли погоджує подібне шахрайство ?
тарас попович
2/17/2015 10:30:51 AM  |  IP: 195.66.157.***


Останнє місце в турнірній таблиці ФК РУСЬКЕ ПОЛЕ в зимовій першості 2015 року
- не аби яка "заслуга" сільського голови В.В. Мірявця.
Завдяки його "мудрим" настановам, молодь відмовляється грати в команді.тарас попович с. РУСЬКЕ ПОЛЕ
12/23/2014 9:17:21 PM  |  IP: 195.66.157.***
Скоро Руське Поле стане столицею циган Закарпаття. У циган гроши є много, а Василь гроші любит і ділянки іще не всі продав.

Один розумний чоловік казав, що ні в якому разі не можна допускати до влади торгаша. І був правий на всі 100%.

Пограбовані новобудови на окраїнах села і є результат заселення села ромами.
УКРАЇНЕЦЬ
12/23/2014 12:59:26 PM  |  IP: 31.41.90.***
Було село Панське а тепер стало циганське це завдячуючи голові села який продав земельні ділянки циганам з усієї області в селі дуже часто почали грабувати будинки, стає небезпечно жити і депутати і виконком кармані цього всього небачать що село йде до прірви
тарас попович с. РУСЬКЕ ПОЛЕ
12/19/2014 9:02:41 PM  |  IP: 195.66.157.***НЕ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ДОБРОТУ ЗА СЛАБКІСТЬ,
ГРУБІЯНСТВО - ЗА СИЛУ,
А ПІДЛІСТЬ - ЗА УМІННЯ ЖИТИ.


тарас попович с. РУСЬКЕ ПОЛЕ
12/19/2014 2:30:34 PM  |  IP: 195.66.157.***
Почав свою бурхливу діяльність голови з того, що разом з керівництвом школи знищили алею, зрубали і вкрали тополі, які прикрашали дорогу до старої школи.

- Треба їх зрубати бо на них лиш ворони гнізда чинять, а з них зробити панелі в коридорах школи і в спортзалі щоб стіни не мастилися. Куди ділися тополі ? Невідомо.

Журналіст:
- А чи були зроблені панелі в школі і в спортзалі ?

Голова:
- От підростуть посажені мною і воронами тополі в майбутньому парку біля школи і якщо Балога опять купить виборців села і я стану головою, то обовязково буде парк а сільська рада виготовить документацію і панелі будуть встановлені.

Потім не такі вже й старі, здорові дерева були зрубані біля сільської ради.

Далі не порадившись з мешканцями села під пілу пішли сотні черешень за селом.

Черешнями мірявець розрахувався з цімборами, які підробляли вибори. Думаю, що і сам отримав не малу суму за дерева.


тарас попович с. РУСЬКЕ ПОЛЕ
12/18/2014 6:23:02 PM  |  IP: 195.66.157.***


Девятий рік сільський биру розширює межі населеного пункту.
Девятий рік він вішає лапшу на вуха односельчан.

Девять років тому уже все було готово для розширення меж. .Були прийняті рішення, виготовлена документація, погоджено в усіх інстанціях. Лишилося, було, лиш погодити з Банком тодішнім директором радгоспу. Землі радгоспу включалися в межі. Банк погодити не хотів.

Замість І. Банка директором став Грабар І.І. Він був не проти включення земель радгоспу в межі населеного пункту.

Головою адміністрації став наш земляк Бобрушко І.І., який будучи начальником ДПІ, через шантаж підприємців добився того щоб сільським головою став, мент з податкової, Мірявець.

Ніщо тоді не мішало ці межі розширити. Замість наведення порядку на землі вони почали її красти і продавати таким самим злодіям як і самі.

тарас попович с. РУСЬКЕ ПОЛЕ
12/17/2014 6:05:18 PM  |  IP: 195.66.157.***
Чим завинила Великомучениця Варвара, день якої відмічаємо сьогодні 17 грудня, перед сільським царьком, який самовільно відмінив рішення попередньої сільської ради про створення в селі благодійної організації ім. Великомучениці Варвари та наданню цій організації приміщення колишньої аптеки ? Раніше там була школа. потім шкільна майстерня, а до війни це приміщення належало церковній громаді, там сільські діти вивчали Біблію і церковний спів.
Грубо і нагло подав приміщення на аукціон. Незважаючи на те, що благодійний фонд був створений у повній відповідності до вимог законодавства. Приміщення за безцінь, без будь якого конкурсу, продано В. Юсипу. І на майні громади наш царьок нагрів руки. Ці дії також попахують корупцією і криміналом.
А з другого боку де він ще може урвати гроші ? Звідки би взявся джип на якому царівна їздить на роботу в школу ? Адже зарплата вчителя така мізерна, що її не хватить і на бензин для джипа, а тут ще потрібно заправляти вкрадену в радгоспі не економну Волгу.

<<Попередня
1
2
3
4
6
7
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi