Надіслати
НОВИНУ
 
9/11/2014    П:4676 К:2
Дубівський вертолітний завод без фінансової підтримки Укроборонпрому занепаде
У країні наразі доволі складна економічна ситуація, через яку більшість підприємств перебувають у скрутному становищі.
А з посиленням українсько-російського конфлікту ця проблема ще більше загострилась. На межі виживання перебуває нині й ДП «ЗВВО», що у Дубовому. Воно є одним з небагатьох на Закарпатті підприємств, яке відноситься до Державного концерну «Укроборонпром». Також воно є єдиним підприємством військово-промислового комплексу у регіоні. 

Керує підприємством  в.о. директора Іван Іванович Дзябко, а допомагають йому налагоджувати роботу головний інженер М.Я.Папушак, головний бухгалтер Г.Ю.Черевко та голова профспілкового комітету В.І.Мадар. Загалом, тут працює 54 осіб, які нині займаються виготовленням прив’язних систем та антенної техніки. Робота проходить у двох цехах, де функціонує декілька дільниць. До речі, під механічну дільницю задіяно колишню їдальню і, завдячуючи начальнику дільниці Володимиру Бабичу, у приміщенні проведено косметичні ремонти та переобладнано під виробничі. 

Підприємство має двох основних замовників, з якими співпрацюють на договірній основі впродовж тривалого часу. Так, понад 25 років налагоджені зв’язки з Тов. «УКРАНТЕХ», яке здійснює разові замовлення на виготовлення супутникових антен. У попередні роки завод виготовив з десяток таких пристроїв, частина з яких нині використовується не тільки в Україні, а і за кордоном. 

Наразі працівники ДП «ЗВВО» працюють над виготовленням чергового замовлення від підприємства – супутникових антен. Вже готово близько 40 % виробу. Однак коштів за виконану роботу завод не отримав. Як зазначає головний інженер М.Я.Папушак, робітники продовжують працювати над створенням антени, сподіваючись, що Тов. «УКРАНТЕХ» таки оплатить замовлення згідно з діючим контрактом.Ще з одним підприємством - ДП «Завод 410 ЦА» - об’єднання співпрацює більше 7 років,  виготовляючи прив’язні системи для крісел екіпажу пілота літаків АН-32.

Зі слів керівників заводу, у 2013 році було підписано черговий договір з київським авіаремонтним заводом ДП «Завод 410 ЦА» на виготовлення пасків безпеки, за яким передбачалось, що підприємство отримає 1млн. 300 тис. грн. Однак через соціально-економічні негаразди, які склались у країні, ДП «Завод 410 ЦА» теж опинився у скруті й не отримав жодного літака на ремонт з Індії. І з червня призупинив свою роботу на невизначений час. У той же час, ДП «ЗВВО» відповідно до договору виготовило частину продукції та закупило комплектуючі на всю замовлену партію. Однак, не отримавши кошти за виконану роботу від замовника, опинилося у важкому фінансовому становищі. 

Як зазначає в.о.директора Іван Дзябко, через те, що ДП «Завод 410 ЦА» не виконав фінансові зобов’язання перед ДП «ЗВВО», дубівське підприємство опинилося у скруті – боргує заробітну плату з лютого цього року. Через брак коштів відбувається відтік висококваліфікованих спеціалістів, що може призвести до повного закриття виробництва. Наразі підприємство вже 2 місяці, як працює лише 4 дні у тижні по 4 години на день.Необхідна сума для погашення заборгованостей з виплати заробітної плати, єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб становить 1млн 300 тис. грн.. 

Допомогла б вирішити цю проблему поворотна фінансова допомога від ДК «Укроборонпром». Адже концерн на початку 2014 року для заводів, які мають важке фінансове становище, надає фінансову підтримку. ДП «ЗВВО» також увійшов у цей перелік підприємств, які мають отримати допомогу. Однак досі не отримав фінансової підтримки. У зв’язку з цим, керівництво заводу неодноразово зверталось до концерну з проханням виділити кошти. З цього приводу було направлено звернення й до керівництва РДА, а те, у свою чергу, писало листи-звернення з проханням посприяти вирішенню проблеми до голови ОДА. Також керівництво області надіслало звернення до ДК «Укроборонпром». Адміністрація ЗВВО адресувала лист-звернення й до депутата Верховної Ради України Василя Петьовки, у якому просити допомогти у вирішенні проблеми та за можливістю посприяти у отриманні замовлення та залученні інвестицій для підприємства. Очікуючи на позитивні зрушення, завод продовжує виконувати замовлення відповідно до контрактів.

Також керівництво заводу повідомило, що намагаючись покращити економічні показники, ДП «ЗВВО» відмовилось від користування земельної ділянки, які не використовує, однак, за які сплачувало великі податки. Так, у листопаді 2013 року ДК «Укроборонпром» дав дозвіл вилучити з користування Державного підприємства «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» земельний наділ, на якому відсутнє нерухоме майно підприємства, а це - 18,25 га землі на території Дубівської селищної ради. Відповідне розпорядження щодо припинення права користування земельною ділянкою були видані й головою РДА І.В.Бринзяником 4 лютого 2014 року. Відповідно до цього документу наділ має перейти у земельні запаси Дубівської селищної ради без зміни основного цільового призначення. Наразі триває процес передачі землі. 

Владислав Лощинський, для Tyachiv.com.uaКоментарі (2)
Степан
10/4/2014 10:46:10 PM  |  IP: 31.41.93.***
Туфта.
Про які перспективи можна говорити з таким керівником? Чоловяга поняття немає у виробництві. Красти і пити, пити і... красти...
нейм
9/11/2014 5:35:25 PM  |  IP: 46.201.160.***
18,25 га = 18,25 х 100 = 1825 соток.
1 сотка = 500$
1825 x 500 = 912 500 $

900 000 х 12 = 10 800 000 грн ...

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi