Надіслати
НОВИНУ
 
7/21/2014    П:1175 К:0
Фільм закарпатки Лесі Кордонець отримав нагороду на Одеському кінофестивалі (ФОТО)
Стрічка "Балажер. Коригування дійсності" Лесі Кордонець (Україна, Швецарія) здобула головний приз Міжнародної федерації кінопреси у номінації "Найкращий український короткометражний фільм".
Диплом вручили мамі Лесі - Василині Кордонець, вчителю української мови з міста Берегова.

Леся Кордонець народилась і виросла в c. Балажер на Берегівщині, що на Закарпатті, в угорськомовному середовищі, у єдиній в селі україномовній родині. Ще в шкільні роки захопилася фотоекспериментами на успадкованому «Зеніті». Закінчила германістику в УжНУ і з того часу реалізовує різні фільмові проекти в Україні та Швейцарії, які запрошувались на міжнародні фестивалі і були неодноразово відзначені. У 2013 р. отримала диплом бакалавра режисури кінематографічного відділення в Цюрихському університеті мистецтв.

На кінофестивалі в Одесі представила свій фільм, котрий знімала у рідному селі. З описання: "Суспільні системи приходять і відходять, а людина залишається. Із радянських часів курсує рейсовий автобус через село Балажер, що на Закарпатті, неподалік кордону, з якого так і не спала "залізна завіса". На цьому зрізі геополітичних конструкцій – від Радянського до Євросоюзу - старий автобус є таким же крихким, як і саме минуле. Чи буде автобус, чи ні... Пасажири терпляче чекають на зупинці і мріють, що він їх забере – можливо, у краще майбутнє".

"Друзі! після поїздок в Німеччину, Балкани та Канни "автобус" повертається додому. Наш фільм "Коригування дійсності" святкує свою українську прем'єру на Одеському кінофестивалі, що мені особисто вдвічі приємно і трохи лячно, бо це не будь-яка публіка, а саме українська, на яку я особисто маю дефіцит :)", - написала кілька днів тому Леся на своїй сторінці.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi