Надіслати
НОВИНУ
 
7/11/2014    П:1334 К:0
У Вільхівцях з’явились дві нові вулиці та розпочалась газифікація села
Сьогоднішня політична та економічна нестабільність у державі прямо віддзеркалюється на житті пересічних громадян. Держава не надає необхідної фінансової підтримки сільським населеним пунктам, а рахунки сільських та селищних рад казначейство заблокувало.
Відтак, сільські голови не можуть використати їх на розбудову та покращення інфраструктуру сіл. Тож кожен очільник сільської громади разом з мешканцями села намагається самотужки подолати кризу. Як виходить з цієї ситуації місцева влада Вільхівців і що робиться задля покращення рівня життя вільхівчан, говоримо з сільським головою Іваном Степановичем Маринцем. 

- Іване Степановичу, яку роботу з покращення інфраструктури села вдалось провести?

- Приємно відзначити, що літом 2012 року розпочато роботи з газифікації села Вільхівці, на яке так довго очікували місцеві жителі. Зараз продовжуються роботи з прокладання газопроводу по центральній дорозі на вулиці Леніна. Це дасть змогу приєднати газопроводи прилеглих вулиць, де роботи вже завершені  і до кожної оселі газовідводи. Також проводяться роботи з встановлення стояків у дворогосподарствах, що дасть можливість найближчим часом і до цих осель запустити газ. Наразі 139 дворогосподарств села Вільхівці вже приєднано до газової мережі і мають можливість користуватись блакитним паливом. Роботи з газифікації виконуються підрядною організацією ТзОВ НВО «Облсількомунгосп». 

Активну участь у цих роботах бере сільський депутат, голова сільського газового комітету Андрій Іванович Бібен, який контролює процес газифікації. 

Також на черзі стоїть питання щодо проведення газопроводу до домівок жителів сіл Вільхівчик та Сасово, що входять до Вільховецької сільської ради.

У рамках своїх повноважень сільська влада теж намагається покращити добробут вільхівчан. У 2011 році було проведено поточний та капітальний ремонти сільського будинку культури, де замінено вікна та двері на енергозберігаючі металопластикові. Також проведено поточний ремонт приміщень у Вільховецькому дошкільному навчальному закладі, що дало можливість відкрити додаткову 4-ту групу. За кошти сільського бюджету та в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» проведено заміну всіх вікон та дверей закладу на енергозберігаючі металопластикові.

Відкрито і пункт екстреної медичної допомоги на базі АЗПСМ.

Впродовж 2011-2012 років проведено значну роботу з ліквідації наслідків паводку 2010 року. Так, у рамках державної програми збудовано близько 350 метрів дамби на правому березі річки Тересви у межах населеного пункту. 

За кошти районного бюджету у Вільховецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. встановлено спортивний майданчик з штучним покриттям. А також відремонтовано покрівлю та замінено підлогу в приміщенні спортзалу школи.

Крім того, вдалось провести й реконструкцію даху адмінбудинку сільської ради, який був пошкоджений стихією і протікав. На цей рік заплановано провести поточний ремонт  приміщень будівлі сільської ради.

Наразі розроблено проектно-кошторисну документація на проведення капітального ремонту адмінбудинку на сільському стадіоні та виділено кошти з сільського бюджету на проведення робіт. 

Також розроблено таку документацію на будівництво нового комплексу амбулаторії, дитсадка та поштового відділення у с. Вільхівчик, під який виділена земельна ділянка та виготовлено державний акт на право власності. Будівлю заплановано звести неподалік місцевої школи. 

- Розкажіть, у якому стані наразі перебувають вулиці комунальної власності с.Вільхівці. 

- Комунальні шляхи у Вільхівцях у не надто хорошому стані, їх постійно необхідно
оновлювати. У 2012 році проведено поточний ремонт вулиці села Вільхівчик, але такі ремонти необхідно проводити хоча б один раз на рік і це потребує відповідних коштів.

Наразі виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт вулиць Пушкіна, Шевченка та Матросова. Вдалось частково відновити автошлях вул. Пушкіна, яку засипали щебенем та підготували до асфальтування. Однак казначейство заблокувало кошти сільської ради і, на жаль, продовжити роботи не було можливості. Також частково реконструйовано дорожнє полотно на вул. Комсомольська. Надіємось, що цього року вдасться продовжити роботи по асфальтуванню вулиць.

Загалом, на території сільської ради зареєстровано 32 комунальні вулиці, загальною протяжністю більше 27 км.  Дві з них – Долина і Лужанська – були створені нещодавно. Причиною цьому стало те, що село розширюється і люди почали забудовувати колишні колгоспні поля, де, зрозуміло, й створились нові вулички. Однак відповідно до застарілого генерального плану села будинки на цих вулицях і не тільки, знаходяться за межами населеного пункту. Це, у свою чергу, ускладнює власникам процес приватизації будинків.

Необхідно виготовити новий генплан села, що вартує немалих коштів. Над вирішенням цього питання працюємо і вже прийнято рішення сільської ради, щодо розширення меж населеного пункту та виготовлення нового генерального плану.

-  Як вирішується питання благоустрою населеного пункту? 

- За останні роки проведено вуличне освітлення вулиць Леніна та Жовтнева і частини  вулиці у с. Вільхівчик. Найперше, що хотілось би зробити, це продовжити освітлення вулиць не тільки с.Вільхівці, але і в селах Вільхівчик та Сасово та навести лад на території біля адмінбудинку сільської ради. Також плануємо провести реконструкцію Обеліску слави. На все це кошти в бюджеті сільської ради є тільки, щоб казначейство їх розблокувало. Загалом, у селі доволі чисто й акуратно. На території Вільхівців не має стихійних сміттєзвалищ. Адже впродовж кількох років налагоджений централізований вивіз сміття. Більшість громадян уклали  договори з відповідними підприємствами щодо вивозу непотребу. Стихійні смітники на прибережжях річки у межах населеного пункту час від часу з’являються, однак громадськість постійно слідкує за тим, аби ці зони були чистими. 

- Дякую за розмову.

Лідія Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi