Надіслати
НОВИНУ
 
10/10/2013    П:1112 К:1
Закарпатським школярам розповідатимуть про згубний вплив алкоголю та наркотиків
У Міністерстві охорони здоров'я розробили шкільну програму профілактики вживання алкоголю та наркотиків для учнів 1-11 класів.
Програма розроблена Українським медичним та моніторинговим центром з алкоголю та наркотиків МОЗ спільно з Академією педагогічних наук.

«Проект розроблявся з 2009 року і вже був випробуваний більш ніж в 20 школах по всій Україні. Програму планується ввести з 2014-2015 навчального року», - прокоментував головний нарколог МОЗ Анатолій Вієвський.

Курс розрахований на чотири спеціалізованих уроки для учнів 1-4 - х класів і вісім уроків для учнів 5-11-х класів. «Уроки буде проводити класний керівник. За бажанням на урок можна запросити лікаря-нарколога або інших фахівців. Крім вчителів, починаючи з 7-го класу до викладання залучатимуться тренери, яких відбиратимуть з числа учнів», - додав Вієвський. Для вчителів автори склали кілька науково-методичних посібників, а для учнів - 11 робочих зошитів (по одному на кожен рік навчання).

Знайомити дітей з шкідливими наслідками вживання наркотиків автори пропонують у формі, відповідній віку. Так, першокласникам в ігровій формі запропоновано пояснювати, що «шкідливі речі, які загрожують здоров'ю - це алкоголь, тютюн, аерозолі та засоби побутової хімії». Дітям також прозповідатимуть, що «небезпечною є ситуація, коли твої друзі пропонують тобі покурити чи спробувати алкоголь», а на вулиці «небезпечно підбирати шприци, голки і недопалки ». «Уроки повинні проходити у веселій, інтерактивній формі, коли вчитель задає питання, діти відповідають, після чого вчитель дає свій коментар, - пояснила одна з авторів програми психолог Ксенія Лепеха.

Починаючи з 5-го класу школярам будуть пояснювати, що наркотики - це «небезпечні речовини, споживання яких призводить до втрати друзів, грошей, нездійснення планів». Наприклад, вказується, що «марихуана - це наркотична речовина, яку молодь називає «травою» або «планом», а її вживання призводить до погіршення здоров'я». «Пряме інформування слід починати з 5-6-го класу, інакше це може призвести до зворотного ефекту і зацікавити дітей. Як правило, з 13 років більшість підлітків починають стикатися з наркотиками», - вважає Лепеха.

Детальніше про наркотики школярам почнуть розповідати з 8-го класу. Наркотичні речовини класифіковані за шести типами: галюциногени (ЛСД, гриби, кислота і марки); каннабіноїди (марихуана, гашиш); опіати (макова соломка, героїн, морфін, кодеїн); стимулятори (амфетамін, кокаїн, екстазі); розчинники (клей, бензин, заправка для запальничок, ацетон, аерозолі); депресанти (барбітурати, бензодіазепіни). У 9-му класі автори пропонують пояснювати дітям наслідки впливу поганих компаній, а в 11-му - розповідати про те, що таке ВІЛ/СНІД.

«Якщо діти бачать щодня рекламу алкоголю і тютюну, то в школі потрібно проводити профілактику, щоб попередити їх споживання. Замовчування проблеми буде мати більш серйозні наслідки», - заявив директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти при Міносвіти Олександр Удод.

Коментарі (1)
сеня
6/29/2016 12:36:14 AM  |  IP: 94.244.175.***
Мой друг страдал от алкоголизма. Вместе с его семьей помогли решить эту проблему, обратившись в клинику go-tn.com.ua
Дороговатая клинику, но результат 100%. Уже больше 5 лет друг не употребляет, стал более внимательным к жене и детям. В общем все довольны!

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi