Надіслати
НОВИНУ
 
Пошук
У Новоселиці майстрині ще й досі чаклують над кроснами та зберігають вовнопереробний верстат 1859 року (ФОТО, ВІДЕО)
Колись традиційні ремесла були частиною життя в селах. А сьогодні побачити ткацький верстат не у музеї, а на чиємусь обійсті, та ще і в роботі, – велика рідкість. Та все ж є ще умілиці, які бережуть традиції своїх матерів та бабусь, і залюбки присвячують час улюбленому ремеслу.
Збереження традицій: майстриня з Красної вже понад півстоліття тче різнобарвні верети (ФОТО)
Ще століття тому основним заняттям для сільських жінок у зимовий період було рукоділля. Одні пряли нитки з вовни та в’язали одяг, інші ткали конопляні тканини, джерги чи килими-ряднини (верети).
Познайомитися з історією вишивки та народним одягом Закарпаття можна у Буштинському музеї
«Музей вишивки і стародавнього одягу» розташований в центрі селища Буштино в приміщенні магазину "Художній салон". В ньому зібрана колекція стародавнього чоловічого і жіночого одягу, вишивок і предметів побуту, що пов'язані з ткацтвом і вишиванням. Всі експонати зібрані по селах Тереблянської долини - Буштино, Вонігово, Ново-Барово, Теребля, Дулово і Кричево.
Солотвинська рукодільниця Марія Чербаник шиє румунські національні строї (ФОТО)
З давніх давен мешканки закарпатських румуномовних сіл втілювали свій художній хист у ткацтві та вишивці, створюючи одяг та предмети інтер’єру для власних осель.
У Ганичах проживає жінка, яке тче унікальні вишукані килими - джерги (ФОТО)
Найбільше ткаль у Закарпатті було в селищі Великий Бичків Рахівського та селі Ганичі Тячівського районів.
Слава про майстриню з Тячівщини дійшла до столиці
В присілку Солоний, що на Тячівщині, живе майстриня Василина Она, яка тче тонкостінні вовняні джерги. Жінка є ученицею колись відомої на весь Радянський Союз ткалі Гафії Візічканич.
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi