Надіслати
НОВИНУ
 
Пошук
Митрополит Марк провів літургію у монастирі на полонині Шаса (ФОТО)
У неділю, 8 липня, митрополит Марк очолив божественну літургію у чоловічому монастирі Нерукотворного образу Ісуса Христа, що знаходиться на полонині Шаса у с. Лопухово.
Альтернативний шлях до Апецької пролягає через сусідню Рахівщину (ФОТО)
Над Дубовим красується полонина Апецька, висота якої 1511 метрів над рівнем моря. Назва гори походить від румунської мови й означає «водяна» (румунською apa — вода). Названа вона так недаремно, адже на її схилах є чимало джерел, які дають початок потічкам — притокам таких річок, як:Тересва, Великий Плаюць, Крайня Ріка та інших. До висоти приблизно 1400 м гора вкрита хвойними та старими буковими лісами, вище — полонини з чорницями (яфинничам).
Фоторепортаж: як випасають отари дубівські вівчарі
Після свята «Весняний полонинський хід» вівчарі погнали свої отари на полонини. Однак шлях до лісових вершин непростий. Аби дійти до основного місця літування, чабанам доводиться робити й тимчасові стоянки на кілька тижнів.
Вівчарів Тячівщини привітали зі святом виходу на полонини
Гаряче полонинське літо вже кличе вівчарів з отарами на високогір’я. З діда-прадіда чабани і у спеку, і в негоду випасають овець на полонинах, виготовляють смачний сир та вурду. І хоч нелегкий цей труд, та все ж вони залишаються вірними вівчарському ремеслу.
Про вівчарські будні розповіли краснянські чабани (ФОТО)
На узгір’ї урочища Лчув, що у Красношурці - частині с. Красна, видніється тирла – місце тимчасової стоянки отари. За головного чабана тут Петро Носа з Красної. Він тільки цьогоріч став ватагом, цю місію йому передав батько – сімдесятип’ятилітній Василь Носа, який аж 52 роки вівчарив на полонинах. А цей рік вирішив побути вже простим вівчарем й всі організаційні моменти залишив на сина.
Карпати вражають: зимова подорож на полонину Руна (ВІДЕО)
Українські Карпати зачаровують у будь-яку пору року, але взимку вони особливі.
На Тячівщині мандрівники «Enter UA» гостювали на полонині у місцевих вівчарів (ВІДЕО)
Нещодавно ми розповідали про піших мандрівників – Сашка Браму та Андрія Бучко - проекту «Enter UA» та про їх враження від подорожі Тячівщиною. Однак через непередбачувані обставини хлопці залишилися у нашому районі на кілька днів довше, ніж планували. А причиною тому стала дорожня пригода, що трапилася з Андрієм у с. Красна, коли мандрівники прямували до Усть-Чорної.
На Тячівщині провели на полонину колоритний марадик з вівцями та циганськими кіньми (ФОТО)
Вчора мешканці гірських сіл району спостерігали колоритний вихід отари овець на полонину Турбат.
На Рахівщині урочисто провели ватагів на полонини (ФОТО)
Музикою і піснями зустрічали 10 травня ватагів-вівчарів у «Колибі-музеї», що в географічному центрі Європи.
На Рахівщині проводжали вівчарів на полонини (ФОТО)
Урочисті проводи вівчарів Рахівщини на полонину – це вже добра давня народна традиція.
<<Попередня
1
2
3
4
Наступна>>
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi