Надіслати
НОВИНУ
 
Пошук
12 маловідомих фактів з історії Тячева
Тячів має давню і цікаву історію. Постановою Кабміну від 26 липня 2001 р. місто навіть віднесли до списку історичних населених місць України – тобто таких, які зберегли повністю або частково свій історичний ареал з об'єктами культурної спадщини. Але далеко не кожен тячівець може похвалитися, що знає минуле свого міста. У книгах закарпатських істориків ми віднайшли кілька цікавих фактів з його історії, якими ділимось і з вами.
Архів Національної бібліотеки Чехії: унікальні фото дерев’яних церков Тячівщини (ФОТО)
В архіві Національної бібліотеки Чеської Республіки у Празі (Чехія) зберігається книга-збірник фотографій «Cirkevni pamatky na Podkarpatske Rusi», видана у Празі в 1929 році. Автор – відомий дослідник і фотограф Богуміл Вавроушек (1875–1939).
У Тячеві презентують збірник документів радянських спецслужб «Чекістське досьє окупованої України»
Як повідомили у Тячівській районній бібліотеці, 20 липня у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відбудеться презентація унікального тритомного збірника документів «Чекістське досьє окупованої України», виданого науковцями Київської міської організації Товариство «Меморіал» ім. Василя Стуса та Громадського інституту історичної пам'яті під керівництвом Романа Круцика.
У Тячеві презентували українсько-чеську книгу «Фрагменти з Майдану» (ФОТО)
25 травня у Тячівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги чеської благодійниці Вероніки Мехової «Фрагменти з Майдану» («Stripky z Majdanu»), виданої українською та чеською мовами за сприяння благодійного фонду «Карітас» (Чехія) у рамках освітнього проекту на грант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. У виданні посприяли керівник тячівського благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай та Василина Наконечна.
У Дубовому відбудеться презентація книги "Іван Чендей у колі сучасників"
Завтра, 20 травня, о 12:00, у Дубівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбудеться презентація збірника спогадів, статей, есе, художніх творів, бібліографічних джерел "Іван Чендей у колі сучасників", присвячений 95-річчю від дня народження українського письменника, лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Івана Михайловича Чендея.
У Тячеві зберігається фотокопія рукопису «Щоденника» Василя Ґренджі-Донського – літопису Карпатської України
Книга спогадів «Щастя і горе Карпатської України. Щоденник» закарпатського письменника, публіциста та громадсько-культурного діяча, одного з творців Карпатської України Василя Ґренджі-Донського – важливе свідчення очевидця подій 1938-1939 років.
На Тячівщині презентують книгу про культуру і мистецтво району
Як повідомили у відділі культури Тячівської РДА, в середу, 14 грудня в районному будинку культури відбудеться презентація книги «Культура і мистецтво Тячівщини. Історія і сьогодення».
Бібліотеки Тячева й Солотвина отримали книги від Національного фонду культури Угорщини (ФОТО)
Днями до Тячівської районної бібліотеки надійшла партія книг від Національного фонду культури Угорщини, виграних у конкурсі в рамках «Марої-програм».
У Буштині встановили меморіал-книгу «Герої не вмирають» (ФОТО)
Пам’ятний знак з мармуру у вигляді розгорнутої книги присвятили Небесній Сотні, бійцям АТО та всім героям, які загинули за незалежність України.
В Закарпатській обласній бібліотеці презентували книгу «Іловайськ» (ВІДЕО)
Книга вважається однією з кращих в Україні про АТО. В її основі - розповіді очевидців про події, що увійшли в історію під назвою «Іловайський котел».
<<Попередня
1
2
3
Наступна>>
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi