Надіслати
НОВИНУ
 
Пошук
Для солотвинського фермера Нуцу Батяли вівчарство – справа всього життя (ФОТО)
Вівчарський хліб несолодкий і важкий. Це щоденна клопітка праця без вихідних, відпусток і свят, не кожному під силу й до душі. Ватагів стає все менше: молодь не поспішає переймати справу батьків і дідів, обираючи заробітки на чужині. Та все ж залишаються справжні вівчарі, які зберігають і примножують споконвічне ремесло своїх батьків і дідів. Таким є фермер-вівчар Нуцу Батяла, господар солотвинського ФГ«Батяла».
Вівчарське літо розпочалось: служба «Свидовець» заключає угод з тваринниками на випас отар на брустурянських плаях
Минулого тижня у високогір’ях району розпочалось вівчарське літо. Чабани вигнали на полонини овець, а скотарі – корів. У свою чергу, комунальна служба Лопухівської сільської ради «Свидовець», яка надає послуги з випасу отар на брустурянських плаях, розпочала прийом відповідних заяв від тваринників.
У Тячеві обговорювали проблеми вівчарства та козівництва
За чисельністю поголів’я овець та кіз Закарпаття посідає друге місце в Україні за Одеською областю.
Нардеп Петьовка провідав тячівських вівчарів (ФОТО)
Вівчарство – це єдина галузь тваринництва, яка здатна постачати народному господарству незамінну різноманітну продукцію з цілющими властивостями, а саме: баранину, дієтичну ягнятину, молоко, делікатесні сири та бринзу, а також сировину – вовну, овчини, смушки та шкіру, вироби з яких не мають аналогів щодо гігієнічних властивостей, - зазначив Василь Петьовка, коментуючи поїздку.
Щоб отримати хоч якийсь заробіток вівчарі змушені об’єднувати свої отари (ВІДЕО)
З кожним роком на Закарпатті занепадає вівчарство, воно практично зникло зникло в західних районах області та поступово зникає в традиційних вівчарних районах: Міжгірському, Тячівському, Рахівському.
Управу на “Полонинську управу” шукають на Тячівщині
На Тячівщині 12 років поспіль діє посередницька структура між державою і вівчарями, яка поїдає бюджетні кошти та незаконно оббирає фермерів.
Чому дешевшає золоте руно або ще раз про проблеми вівчарства на Закарпатті
Натруджені влітку, верхи й полонини взимку відпочивають, дрімаючи під товстим шаром снігу. Менш ніж за півроку їм братися до роботи: сюди знову виженуть отари. Ситуація у вівчарстві спонукає шукати шляхи інтенсивного розвитку вівчарства. Тим більше, що догляд за отарами забезпечував зайнятість, годував, зберігав традиційний устрій життя сотень тисяч краян від найдавніших часів до наших днів.
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi