Надіслати
НОВИНУ
 
Пошук
Сім фактів з історії Тячева з архівів, відкритих на час карантину
У період коронавірусного карантину чимало цифрових архівів відкрили для усіх користувачів свої бази даних, зазвичай платні. До прикладу, так зробили угорські ресурси Arcanum Digitheca, Академічний цифровий архів Szaktars, український цифровий архів періодики Libraria.
Документи з архіву: плани Тячева 1846 року
У фондах Берегівського підрозділу Державного архіву Закарпатської області зберігається унікальна колекція документів «Архів п’яти коронних міст Мараморошу». Значна частина старовинних рукописів присвячена саме Тячеву, який завдяки географічному розташуванню займав центральну роль серед коронних марамороських міст (крім Тячева, такий статус мали ще Хуст, Вишково, Сігет та Довге Поле).
Як виглядала центра Дубового 45 років тому (ФОТО)
Світлини центральної частини Дубового, зроблені 1975 році, надав виданню дубівчанин Юрій Ціпіньо.
Фото з архіву: будівництво мосту у Буштині у 1920 році
Світлини, на яких зображено процес будівництва мосту через ріку Тереблю у Буштині сто років тому – у 1920 році, увійшли до фотоальбому чеського публіциста, дослідника та фотографа «Флоріан Заплетал. Міста і села Закарпаття».
Архівне фото1912 року: панорама села Брустури
Перша згадка про село датується 17 століттям, а, точніше, 1638 роком.
Фото з архіву: водяний млин у Тересві
За архівними даними, наприкінці ХІХ століття на території сучасного Закарпаття було близько тисячі млинів, які щороку переробляли понад півмільйона центнерів зерна.
Фотоархів: випасання буйволів поблизу Нижньої Апші та Буштина, 1930 рік
Світлини опублікували у спільноті Transcarpathian Heritage у мережі Фейсбук.
Тячів у 20-30-х роках: сучасна вулиця Нересенська (ФОТО)
Такий вигляд мала сучасна вулиця Нересенська у 20-30-х роках ХХ ст. У той час в місті було зведено триповерхову будівлю окружного суду та фінансового управління, де зараз розташований відділ поліції.
Буштино часів Першої світової війни: вулиця ерцгерцога Йосифа (ФОТО)
На одному з аукціонів для колекціонерів старовини розміщено поштівку 1917 року з фотознімком вулиці Буштина. Напис на листівці – Bustyahaza. Jozsef foherceg utca – свідчить про те, що в той час вулицю називали на честь угорського військового, громадського і політичного діяча, генерала армії ерцгерцога Йосифа.
Рідкісне історичне фото Тячева: колишня вулиця Залізнична
Цю світлину старовинного Тячева ми виявили на одному з чеських інтернет-аукціонів для колекціонерів. Напис угорською на фото «Vasut-utca» свідчить про те, що тут зображено Залізничну вулицю у Тячеві.
<<Попередня
1
2
3
4
8
9
Наступна>>
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi